Dnes je: nedeľa 31.05.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň bez tabaku

Bohaté odstupné a naďalej plat?

Podľa zverejnených informácií odíde bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Infra Services a.s. s neuveriteľným odstupným. Spoločnosť  Infra Services mu vyplatí až 148 710 Eur.

 

Informáciu potvrdila podpredsedníčka predstavenstva nominovaná menšinovým akcionárom Alžbeta Mordinová. Takúto sumu mu schválilo predstavenstvo spoločnosti, ktoré vymenovalo ešte bývalé vedenie Bratislavy na čele s primátorom Ivom Nesrovnalom. Nový primátor Matúš Vallo však mal všetky možnosti toto predstavenstvo vymeniť a zamedziť tak plytvaniu s verejnými financiami. 

Pôvodne mal pán Hutkai nárok na odstupné vo výške 5 násobku platu. Predstavenstvo však mimoriadne schválilo navýšenie o ďalší 7 násobok na návrh menšinového akcionára Infra Services. Čo spolu predstavuje až 12 násobok jeho platu. Za to si ,môže pri Bratislave kúpiť malý domček, alebo ísť na veľmi dobrú dovolenku niekoľko krát s celou rodinou.

Takáto vysoká suma nie je obvyklá a éra zlatých padákov už niekoľko rokov nebola na programe dňa v samosprávnych organizáciách. Stav vodárenskej infraštruktúry je pritom v Bratislave zlý. Sú potrebné nemalé prostriedky na obnovu i budovanie novej siete. Za čo si bývalý riaditeľ vyslúžil tak bohaté odstupné nie je známe. Ani reakcia vedenia mesta.

 

Podľa vyjadrenia podpredsedníčky predstavenstva bol síce pán Hutkai nominant Bratislavskej vodárenskej spoločnosť, ale pracoval aj v záujme minoritného akcionára. Čo je ale zarážajúce, podľa vyjadrení zástupkyne minoritného akcionára Infra Services Milan Hutkai naďalej pôsobí v spoločnosti na pozícii poradcu aj po vyplatení odstupného.

Postup predstavenstva je zároveň v príkrom rozpore s predvolebnými sľubmi primátora Valla o transparentnom riadení mestských podnikov a o šetrení v prospech zlepšovania kvality života občanov hlavného mesta.   

 

Nominantmi V predstavenstve Infra Services za minoritného akcionára sú pani Alžbeta Calpaš Mordinová podpredsednička predstavenstva a pán František Sobota, ktorý pôsobí aj ako podpredseda predstavenstva a investičný riaditeľ BVS.

 Notice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 22.08.2019 | zobrazené: 760 x |


Podobné články

• Bsk obnoví sociálne služby (27.05.2020)
• Vysadené stromy v Petržalke (24.05.2020)
• Finančné dopady koronakrízy (23.05.2020)
• Navrhnite osobnosť Petržalky (20.05.2020)
• Parkovanie od začiatku roka nikto nekontroluje (17.05.2020)

Komentáre