Dnes je: utorok 30.11.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň rómskeho jazyka

Bratislava zažila aj pochod za život

V Bratislave včera pochodovalo asi 2 000 ľudí s bielymi stužkami „Za život“. Prišli z Slovenska, aby si pripomenuli Deň počatého dieťaťa, ktorý bude  25.marca.

 

Pochod organizovalo Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku a Fórum života.

 

Pochodujúci zaplnili Hviezdoslavovo námestie, kde na nich čakal kultúrny program. V ňom vystúpili  kapela Komajota, Marián Čekovský a Alena Čermáková.

 

Pochodom za život začína celá kampaň, ktorá je známa nosením bielej stužky. Každý, kto si ju pripne na odev v tomto týždni, podporí počatý život.

 

Myšlienku prišli podporiť exprezident SR Michal Kováč, poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská, umelci a známe osobnosti.

 

„Pochod ku Dňu počatého dieťaťa - "Bratislava za život" bol veľmi povzbudzujúci, lebo prišlo veľa mladých ľudí a rodín s deťmi. Práve tým mi pripomínal Washingtonský Pochod za život, na ktorom som sa zúčastnila minulý rok. Teraz sú naozaj mladí nositeľmi myšlienky ochrany ľudského života od počatia a to je veľká nádej do budúcnosti“, vyznala sa Anna Záborská na sociálnej sieti.

 

Prítomným sa prihovorili viacerí ľudia, ktorí to v živote nemajú ľahké. Matka dieťaťa s Downovým syndrómom, študentka osamelá matka i študent pracujúci v geriatrickom centre.

Súčasťou projektu sú billboardy na celom Slovensku s heslom Jeden z nás.

 

Pochod sa presúval z Hviezdoslavovho námestia do Medickej záhrady, kde ako pomyselná bodka na záver bola vyvesená tabuľa s myšlienkou, prečo je život dôležitý.

 

Víziou organizátorov pochodu je vbudovanie spoločnosti, kde bude každý život vzácny. Kde sa budú rešpektovať starí, chorí, kde bude v úcte život každého bez ohľadu na vek, pohlavie, náboženské presvedčenie a život bude chránený.

 

 

 Autor: Petrzalcan | 17.03.2013 | zobrazené: 1901 x |


Podobné články

• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)
• Skutočná Sahara vám učarí na celý život (18.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(67)

Skôr nie
(36)

Určite nie
(45)

Len čiastočne
(35)


spolu 183 hlasov
/