Dnes je: štvrtok 18.10.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň monitorovania vody

Bratislavské mestské dni budú plné života

Tradícia, že na deň sv. Juraja sa mesto otvára svojim obyvateľom i návštevníkom, sa viaže na dávnu históriu nášho mesta. Podľa mestských privilégií  si už od 13. storočia mešťania práve 24. apríla mohli slobodne voliť richtára a svojich zástupcov. Bola to na tie časy významná a ojedinelá výsada v celej Európe. Spájala sa s oslavami, ale aj s neformálnymi stretnutiami zástupcov radnice s obyvateľmi kráľovského mesta. 


Súčasťou Bratislavských mestských dní bude už tradične aj udeľovanie najvýznamnejšieho samosprávneho ocenenia mesta Bratislavy - ceny primátora hlavného mesta. Táto prestížna cena sa udeľuje už 25 rokov. Mená ocenených budú zverejnené v piatok 20.4. v predvečer konania mestských dní.

 

V sobotu sa pod Michalskou bránou tradične o 10.hod otvoria mestské brány, ktoré sprevádza program šermiarov z TOSTABUR ( Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel), nebude chýbať sprievod v historických kostýmoch na čele s primátorom mesta. Ten spolu s námestníkmi budú v sobotu k dispozícii verejnosti aj v Primaciálnom paláci v svojich pracovných priestoroch, kam sa budú môcť obyvatelia mesta pozrieť.

 

 

Zdarma budú tiež Mestská galéria či Múzeum, ZOO, Mestská knižnica s letnou čitárňou u Červeného raka, navštíviť môžete aj Bunker B-S 4 v Petržalke smerom na Berg, program čaká návštevníkom na Hlavnom námestí, na Primaciálnom námestí, Tyršovom nábreží, na Partizánskej lúke, na Dostihovej dráhe v Petržalke i vo Vodárenskom múzeu v Karlovej Vsi a bude sa dať navštíviť ostrov Sihoť.

 

V každom prípade auto je lepšie nechať doma, lebo Mestská hromadná doprava bude úplne zadarmo.

 

Lístky na plavbu loďou po Dunaji sa budú rozdávať v stredu, 18.4.2018 od 09:00 v budove Magistrátu na Front office - Kancelária prvého kontaktu (prízemie). Maximálny počet lístkov na osobu je 4.

 

Kompletný program nájdete na linku:

http://kalendarakcii.bratislava.sk/assets/File.ashx?id_org=700021&id_dokumenty=4703

 

 Autor: Petrzalcan | 17.04.2018 | zobrazené: 489 x |


Podobné články

• V Petržalke bude prvé svojho druhu (17.10.2018)
• Kandidátne listiny sú úplné (15.10.2018)
• Čo s bývalou školou na Znievskej? (07.10.2018)
• Petržalka pracuje so seniormi celý rok (02.10.2018)
• Posledné rokovanie mestského parlamentu (27.09.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Kandidáti na poslancov Petržalky
Iveta

ANKETA

Môže mať Bratislava primátorku?

Nie, mal by byť primátorom muž
(13)

Áno, žena by bola lepšou voľbou
(5)

Je to jedno
(7)

Neviem, nechodím voliť
(7)


spolu 32 hlasov
Spomienková
/