Dnes je: streda 12.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Čím skorej sa počne zima, tým skorej i prejde

Bratislavskí mladí športovci priniesli domov cenné kovy

V piatok sa vrátila slovenská výprava mládeže do 16 rokov z izraelského Jeruzalema, kde sa zúčastnila International children games 2018, tzv.olympijských hier mládeže.

Výpravu tvorili mladí športovci z Bratislavy: plavci, atléti a volejbalové družstvo dievčat spolu so svojimi trénermi a pod vedením námestníčky primátora pre kultúru, vzdelávanie a šport MUDr. Ivety Plšekovej.

 

„Naši mladí športovci ukázali čo v nich je. Prinášajúci si skvelé zážitky z ihrísk, nové skúsenosti, videli zaujímavé mesto, mládežníkov z 38 krajín sveta a niektorí si privážajú skvelé umiestnenia. Som veľmi rada, že sme im umožnili zúčastniť sa tohto veľkolepého podujatia a zmerať si sily v celosvetovej konkurencii, “ povedala nám Iveta Plšeková.

 

Martina Cibulková sa nestratila ani v medzinárodnej konkurencii amerických, európskych či silných ázijských plavcov. Domov si priniesla dve strieborné a jednu zlatú medailu.

Volejbalistky si napokon prinášajú domov síce nepopulárne 4.miesto, ale mnoho skúseností a zážitkov, čo zúžitkujú v ďalšom tréningu.

Naši atléti si napokon prinášajú dve strieborné medaily v skoku do výšky a to konkrétne Róbert Rufini a Simona Tichá.

 

International children games začali písať svoju históriu pred 50 rokmi, 5. júna 1968, sa v slovinskom Celje , kde sa uskutočnili prvé medzinárodné detské hry.

Práve z iniciatívy učiteľa  telesnej výchovy profesora Metoda Klemenca sa stretli mladí muži a ženy športovci vo veku 12 až 15 rokov z deviatich rôznych európskych miest v Celje, aby súťažili v prvých disciplínach.

 

V súčasnosti je podujatie uznávaným a podporovaným Medzinárodným olympijským výborom. Tento rok si ICG pripomína 50 výročie vzniku, preto bola v Celje odhalená pamätná tabuľa a vydaná špeciálna jubilejná poštová známka.

 

50 ročník sa uskutočnil v izraelskom Jeruzaleme, ktorý sa ukázal ako výborný hostiteľ a krásne mesto plné tradícií, ale aj modernej tváre.

Jeruzalem je naše partnerské mesto. Rozvíja sa neuveriteľným spôsobom a ja som mala možnosť s primátora hlavného mesta hovoriť o ich histórii, ale aj súčasnosti. Zhodli sme sa, že šport a zmysluplné trávenie času deťmi je dôležitou úlohou, ktorej sa samosprávy nesmú vzdať. Jeruzalem tiež obrovsky zapracoval na tom, aby sa návštevníci cítili v ňom dobre a bezpečne,“ dodala na záver Iveta Plšeková, námestníčka primátora.Autor: Petrzalcan | 07.08.2018 | zobrazené: 290 x |


Podobné články

• Petržalka v pohybe (11.12.2018)
• Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy (01.12.2018)
• Deň otvorených dverí v hokejovej akadémii (21.11.2018)
• V Petržalke pribudlo ihrisko (06.11.2018)
• Športové kluby, podajte žiadosť! (11.10.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Ste spokojní s výsledkami volieb?

Áno, maximálne
(37)

Viac menej áno
(21)

Viac nie ako áno
(22)

Nie, som sklamaný/á
(26)


spolu 106 hlasov
/