Dnes je: štvrtok 21.02.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň sociálnej spravodlivosti

Bude mať Petržalka nové logo?

Mestská časť Bratislava-Petržalka vypísala súťaž grafických dizajnérov na vytvorenie nového loga. Finančná odmena pre víťaza bude 5000 eur, vrátane vytvorenia dizajnmanuálu.

Náš malý rýchly prieskum medzi poslancami nezistil viac, lebo poslanci, ktorých sme oslovili, o tom netušili.

 

Dôvody súťaže o nové logo Petržalky vysvetľuje vedúci oddelenia komunikácie s verejnosťou Radovan Choleva takto: „Petržalka mala doteraz iba erb, ktorý už nezodpovedá súčasným potrebám modernej komunikácie. Preto sme sa rozhodli, že tak ako mnoho iných miest si aj Petržalka ako najväčšia mestská časť a de facto tretie najväčšie mesto na Slovensku zaslúži funkčné logo, ktoré bude vyjadrovať jej identitu.“ 

 

Súťaž je určená pre profesionálnych grafických dizajnérov, ktorí vo svojej doterajšej minimálne 5-ročnej praxi preukázateľne zrealizovali minimálne 3 grafické návrhy loga, vrátane dizajn manuálu. Súťaž je anonymná a každý autor do nej môže prihlásiť maximálne tri návrhy. Rozhodovať bude najmä kreatívne spracovanie, unikátnosť a originalita loga, ale aj funkčnosť a technické využitie pre všetky aplikácie.

 

O víťazovi bude rozhodovať odborná komisia, ktorej členmi sú: Mária Rišková, historička umenia a kultúry, riaditeľka Slovenského centra dizajnu,Stanislav Stankoci, grafický dizajnér, pedagóg, Vysoká škola výtvarných umení, Martin Bajaník, dizajnér, Pekne & Dobre, Barbora Šajgalíková, dizajnérka, vedúca oddelenia vizuálnej komunikácie SND a Radovan Choleva, vedúci Oddelenia komunikácie s verejnosťou mestskej časti Bratislava-Petržalka.

 

Možnosť posielať svoje návrhy bude od 8. februára do 8. marca 2019. Viac informácií o súťaži je na stránke https://www.petrzalka.sk/2019-02-08-graficky-navrh-loga-mestskej-casti-bratislava-petrzalka-a-tvorba-dizajn-manualu/

 

 Autor: Petrzalcan | 09.02.2019 | zobrazené: 131 x |


Podobné články

• Začínajú najväčšie obmedzenia v doprave (15.02.2019)
• Podpora sociálnych služieb i materských škôl (13.02.2019)
• Mesto vymenilo členov predstavenstiev a dozorných rád (10.02.2019)
• V utorok, 5.februára bude zasadať miestne zastupiteľstvo (04.02.2019)
• Nezabudnite na daň z nehnuteľnosti, blíži sa termín podávania! (29.01.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Využívate MHD v Bratislave?

Áno, každý deň
(64)

Áno, ale nie každý deň
(12)

Len občas
(30)

Nie, chodím autom
(25)


spolu 131 hlasov
/