Dnes je: streda 26.06.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog

Budem po 10.11. vašim dobrým a pracovitým zástupcom

Predstavujeme ďalšieho kandidáta na miestneho poslanca v Petržalke, Ing.Ernesta Husku, riaditeľa Dopravného múzea v Bratislave y bývalého riaditeľa Petržalskej knižnice.

 

V Petržalke žijem s rodinou od roku 1985. Mám technické, pedagogické a aj vzdelanie z dejín umenia. Som podpredseda Petržalského okrášľovacieho spolku od jeho vzniku a  moja práca je blízka ku technike-doprave, pracujem v Múzeu dopravy Bratislava, ako jeho riaditeľ. Čiže spájam techniku s kultúrou a históriou. Pôsobím aj ako expert pre Úniu miest Slovenska, rozumiem komunálnemu životu miest, aj potrebám ich obyvateľov. Mnoho rokov som bol členom bratislavskej mestskej Komisie kultúry a ochrany historických pamiatok.

 

V našej mestskej časti som bol v pred pár rokmi riaditeľom Miestnej knižnice Petržalka. Za môjho pôsobenia sme s kolegami postavili jej novú pobočku - verejnú školskú knižnicu na ZŠ Prokofievova. Po 20.rokoch prvú, aj obsahom novú – spojenie školskej a verejnej dovtedy nebolo -  knižnicu v celej Bratislave. Dodnes sa z nej chodia inšpirovať z celého Slovenska.

 

Uvoľniť dopravu aj parkovanie pre obyvateľov Petržalky

 

Dobudovanie električky až na koniec Petržalky zatiaľ nemá plánované záchytné parkoviská pre obyvateľov Čunova, Jaroviec a Rusoviec aj ďalšieho okolia. Tieto im môžu zjednodušiť a urýchliť dopravu. (park and ride). Ale hlavným cieľom je uvoľniť tak dopravu a parkovanie pre nás obyvateľov Petržalky.

 

Plánované budúce zastávky električky cez Petržalku nemajú zatiaľ plánované odstavné ani uzamykateľné boxy pre bicykle, aby ste sa k nim jednoducho dostali a išli ďalej MHD. 

 

Urobiť budúcu električku nie len obyčajným prepravným prostriedkom, ale užívateľsky príjemnú, je mojim celopetržalským poslaneckým záväzkom.

 

To bol môj pragmatický záväzok, ale priznám sa aj k osobným snom, ktoré by som si rád naplnil,  pre sentiment a radosť.

 

Podarilo sa nám v meste zrušiť kontakt s Dunajom, vnímame ho viac ako dopravnú prekážku, než rozvojovú príležitosť. Nemáme sa kde „dotknúť“ rieky. Rád by som prinavrátil život  LIDU v Petržalke. Ak by ešte v rozpočte MČ zostali peniaze, tak nech idú na zeleň, na nový park. Napr. na park s marhuľovými stromami, petržalskú legendu.

 


Ernest Huska, kandidát na miestneho poslanca vo volebnom volebnom obvode č.5 

"Budem po 10.11. vašim dobrým a pracovitým zástupcom. 

Ďakujem za Váš hlas."

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 16.10.2018 | zobrazené: 586 x |


Podobné články

• Nejasné správy z Hrčkovho Disneylandu – ochromenie materských škôl v Petržalke (24.05.2019)
• V sobotu vyrazte na Noc múzeí a galérií (17.05.2019)
• Začínajú MS v hokeji a doprava bude vyťažená (10.05.2019)
• Požiar Notre Dame ľudí zjednotí no obnova nebude jednoduchá (17.04.2019)
• Sad Janka Kráľa, výstavba na Topoľčianskej i rozvojová os Petržalky boli témami zastupiteľstva (26.03.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Vadí vám,že nie je Petržalka pokosená?

Áno, väčšina trávnikov má byť pokosená
(86)

Nie, mne to neprekáža
(30)

Je mi to jedno, ja tu len bývam
(35)


spolu 151 hlasov
/