Dnes je: utorok 22.01.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
V roku 1451 bol vykonaný prvý zápis v slovenčine v Žilinskej mestskej knihe, dovtedy vedenej len v nemeckom a latinskom jazyku.

Budem po 10.11. vašim dobrým a pracovitým zástupcom

Predstavujeme ďalšieho kandidáta na miestneho poslanca v Petržalke, Ing.Ernesta Husku, riaditeľa Dopravného múzea v Bratislave y bývalého riaditeľa Petržalskej knižnice.

 

V Petržalke žijem s rodinou od roku 1985. Mám technické, pedagogické a aj vzdelanie z dejín umenia. Som podpredseda Petržalského okrášľovacieho spolku od jeho vzniku a  moja práca je blízka ku technike-doprave, pracujem v Múzeu dopravy Bratislava, ako jeho riaditeľ. Čiže spájam techniku s kultúrou a históriou. Pôsobím aj ako expert pre Úniu miest Slovenska, rozumiem komunálnemu životu miest, aj potrebám ich obyvateľov. Mnoho rokov som bol členom bratislavskej mestskej Komisie kultúry a ochrany historických pamiatok.

 

V našej mestskej časti som bol v pred pár rokmi riaditeľom Miestnej knižnice Petržalka. Za môjho pôsobenia sme s kolegami postavili jej novú pobočku - verejnú školskú knižnicu na ZŠ Prokofievova. Po 20.rokoch prvú, aj obsahom novú – spojenie školskej a verejnej dovtedy nebolo -  knižnicu v celej Bratislave. Dodnes sa z nej chodia inšpirovať z celého Slovenska.

 

Uvoľniť dopravu aj parkovanie pre obyvateľov Petržalky

 

Dobudovanie električky až na koniec Petržalky zatiaľ nemá plánované záchytné parkoviská pre obyvateľov Čunova, Jaroviec a Rusoviec aj ďalšieho okolia. Tieto im môžu zjednodušiť a urýchliť dopravu. (park and ride). Ale hlavným cieľom je uvoľniť tak dopravu a parkovanie pre nás obyvateľov Petržalky.

 

Plánované budúce zastávky električky cez Petržalku nemajú zatiaľ plánované odstavné ani uzamykateľné boxy pre bicykle, aby ste sa k nim jednoducho dostali a išli ďalej MHD. 

 

Urobiť budúcu električku nie len obyčajným prepravným prostriedkom, ale užívateľsky príjemnú, je mojim celopetržalským poslaneckým záväzkom.

 

To bol môj pragmatický záväzok, ale priznám sa aj k osobným snom, ktoré by som si rád naplnil,  pre sentiment a radosť.

 

Podarilo sa nám v meste zrušiť kontakt s Dunajom, vnímame ho viac ako dopravnú prekážku, než rozvojovú príležitosť. Nemáme sa kde „dotknúť“ rieky. Rád by som prinavrátil život  LIDU v Petržalke. Ak by ešte v rozpočte MČ zostali peniaze, tak nech idú na zeleň, na nový park. Napr. na park s marhuľovými stromami, petržalskú legendu.

 


Ernest Huska, kandidát na miestneho poslanca vo volebnom volebnom obvode č.5 

"Budem po 10.11. vašim dobrým a pracovitým zástupcom. 

Ďakujem za Váš hlas."

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 16.10.2018 | zobrazené: 412 x |


Podobné články

• Ponúkam konkrétne riešenia pre Petržalčanov (04.11.2018)
• Kandiduje, aby zlepšila život seniorom (02.11.2018)
• Z FC Petržalka do komunálnej politiky (29.10.2018)
• Žena s bohatými skúsenosťami (25.10.2018)
• Martin chce bojovať s bariérami (19.10.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Využívate MHD v Bratislave?

Áno, každý deň
(14)

Áno, ale nie každý deň
(3)

Len občas
(7)

Nie, chodím autom
(6)


spolu 30 hlasov
/