Dnes je: pondelok 18.03.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň planetárií

Chce odstrániť čierne stavby

Kandidátka na primátorku, Petržalčanka Iveta Plšeková hovorí, že Domino je čierna stavba a treba ju odstrániť. Obrátili sme sa preto na ňu s otázkami k tejto téme.

 

Ako viceprimátorka ste sa zaoberali témou Domino v tomto volebnom období?

Áno. Stavebník totiž požiadal mesto zmenu stavby. Mali sme to na urbanistickej komisii mesta, kde úradníci z oddelenia územného plánovania navrhovali zmenu schváliť. Vyzvala som primátora, aby sme  každý krok konzultovali s obyvateľmi dotknutej oblasti. Poveril ma stretnúť sa s nimi a tak som ich pozvala k nám. Rokovali sme dva krát.

 

Kto bol prítomní na rokovaní?

Zástupcovia výboru obyvateľov z Jasovskej, teda dotknutej oblasti, pani hlavná architekta a riaditeľ sekcie územného plánu.

 

V čom spočívala navrhovaná zmena projektu?

Stavebník navrhol doslova „odrezať z konštrukcie stavieb 1,6m, aby sa dostal do súladu s pôvodným územným rozhodnutím mesta, ktoré pri výstavbe nedodržal.

A stavbu chcel podľa projektu dostavať.

 

Čo na to obyvatelia?

Zástupcovia vlastníkov bytov z Jasovskej sú samozrejme proti. Domino v súčasnosti, resp. už v dobe, keď sme spolu rokovali,  nemalo platné stavebné povolenie. Je to teda čierna stavba. Nie je preto možné vykonať zmenu stavby pred dokončením, keď terajšia stavba je de facto čiernou stavbou.

 

Súhlasí s tým aj hlavná architektka Ing.Konrad?

Určite. Boli sme sa aj spoločne pozrieť na mieste. Tá stavba je zle umiestnená celá. Je absolútne nevyhovujúca po každej stránke. Ani „ odrezanie“ z konštrukcie nepomôže. Môj názor aj názor hlavnej architektky je, že stavbu treba odstrániť.

 

Čo na to primátor?

Ja verím, že náš spoločný názor, zástupcov poslancov z Petržalky, obyvateľov, hlavnej architektky- bude rešpektovať. Pokiaľ viem, záväzné stanovisko mesta nepodpísal. Aspoň o tom neviem.

 

 

Vy nevidíte, čo primátor podpisuje v záväzných stanoviskách?

Nie, na to nemá nikto vplyv, ani to nevidíme. Je to plne v rukách primátora. Preto je veľmi dôležité, koho si ľudia zvolia za primátora.Autor: Petrzalcan | 18.10.2018 | zobrazené: 405 x |


Podobné články

• Prezidentské voľby v Petržalke budú zmenené (12.03.2019)
• Na Slovensku sa predstavia najlepší hokejisti sveta (06.02.2019)
• Dnes je Svetový deň mokradí (02.02.2019)
• Vallo so starostami o doprave (30.01.2019)
• Učiteľ, na ktorého sa nezabúda (24.01.2019)

Komentáre