Dnes je: štvrtok 29.09.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň za právo vedieť

Chcete byť členom volebnej komisie?

Členovia volebnej komisie získajú odmenu minimálne 122 eur v čistom.Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom pár klikov na webe VOLBY.PETRZALKA.sk. Výška finančnej odmeny závisí od funkcie a samospráva dobrovoľníkom hradí aj stravu počas celého dňa.

V sobotu 29. októbra sa na Slovensku po štyroch, respektíve piatich rokoch uskutočnia komunálne voľby, ktoré sa po prvýkrát spoja s tými župnými.

V regionálnych voľbách tak budú Petržalčania rozhodovať o miestnych, mestských a župných poslancoch, ako i o starostovi, primátorovi a županovi.

Dospelí obyvatelia mestskej časti s trvalým pobytom si na ďalšie štyri roky budú vyberať starostu alebo starostku a 35 poslancov a poslankýň miestneho zastupiteľstva.

Viac ako 150-tisícová samospráva hľadá posledných asi 150 členov a náhradníkov volebných komisií, ktoré budú rozmiestnené v šiestich volebných obvodoch a 95 volebných okrskoch naprieč Petržalkou.

„Naša mestská časť celkovo potrebuje stovky členov komisií, bezmála 800, ktorých úlohou bude vydávať hlasovacie lístky, poskytovať informácie voličom k spôsobu hlasovania či sčítavať hlasy po uzavretí volebných miestností,“ uvádza vedúca referátu organizačných vecí petržalského Miestneho úradu Alžbeta Neuschlová, pričom zdôrazňuje, že vzhľadom na spojené komunálne a župné voľby potrebuje pomoc dobrovoľníkov viac ako po iné roky.

Viac práce v regionálnych voľbách samospráva vďaka štátnemu príspevku odmení vyššou sumou ako bolo zvykom. Odmena pre člena volebnej komisie v Petržalke sa začína na sume 122 eur v čistom.

Stačí vyplniť formulár

Za účelom registrácie volebných dobrovoľníkov Petržalka zriadila web VOLBY.PETRZALKA.sk, na ktorom obyvatelia nájdu v prehľadnej podobe všetky dôležité informácie o regionálnych voľbách, volebných obvodoch či zoznam kandidátov na starostu aj miestnych poslancov.

Záujemcovia o členstvo vo volebnej komisii môžu na stránke vyplniť elektronický online formulár, v ktorom stačí zadať potrebné osobné údaje a zvoliť si preferované volebné miestnosti.

Na základe obsadenosti bude následne dobrovoľníkovi pridelená jedna konkrétna.

Podmienkou členstva vo volebnej komisii je trvalý pobyt v Slovenskej republike, spôsobilosť na právne úkony, vek viac ako 18 rokov a samozrejme, zodpovednosť, pracovitosť a čestnosť.

Členom však nemôže byť kandidát v príslušných voľbách.

Vzhľadom na náročnosť volieb vyčlenilo Ministerstvo vnútra SR na odmeny viac financií. Petržalka členom komisii ponúka sumu od 122 eur v čistom v závislosti od vykonávanej funkcie. Počas volebného dňa bude pre komisie k dispozícii aj strava zdarma.

Prihlásiť sa do petržalskej volebnej komisie je možné aj cez e-mail organizacne@petrzalka.sk s uvedením mena, priezviska a telefónneho čísla alebo telefonicky na čísle +421 2 68 288 821 a +421 2 68 288 822

 

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 22.09.2022 | zobrazené: 129 x |


Podobné články

• 8 kandidátov na župana a takmer 400 kandidátov na poslancov Bsk (04.09.2022)
• Vyjadrite sa k plánom magistrátu (19.07.2022)
• Petržalka hospodárila veľmi dobre (11.07.2022)
• Zber kuchynského biodopadu (02.07.2022)
• Vandali ničia nové koše (29.04.2022)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno
Dovolenkový

ANKETA

Zúčastníte sa októbrových komunálnych volieb?

Áno, budem voliť tých čo sú teraz
(26)

Áno, budem voliť zmenu
(16)

Ešte nie som rozhodnutý
(15)

Nie, volieb sa nezúčastním
(13)


spolu 70 hlasov
/