Dnes je: pondelok 20.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň klinických experimentov (pokusov)

Čo s bývalou školou na Znievskej?

Objekt bývalej školy na Znievskej je dlhodobo prázdny. Patrí mestu, ktoré ho za čias primátora Ftáčnika prenajalo pani Ghanamovej za účelom vzniku sociálneho zariadenia.

 

Bohužiaľ, k prestavbe a vzniku zariadenia nedošlo. Objekt chátral, strážil ho podivný muž, ktorý mal pestrú kriminálnu minulosť, ale aj prítomnosť. Na podnet obyvateľov z okolia sem musela často chodiť polícia. Boli sťažnosti na hluk, zdržiavanie sa podivných živlov v okolí i predaj drog.

Problému sa venovala MUDr.Iveta Plšeková, námestníčka primátora, ktorá nakoniec navrhla dohodu s pani Ghanamovou, aby objekt uvoľnila a od zmluvy odstúpila. Postup schválilo aj mestské zastupiteľstvo.

 

Objekt je však naďalej prázdny. Mal by slúžiť predovšetkým na školské, alebo sociálne účely. Mesto má v súčasnosti pripravené podklady na verejnú súťaž na prenájom objektu. Vieme, že o objekt sa zaujíma napríklad Evanjelická cirkev augsburského vyznania z Petržalky, ktorá má pripravené prostriedky na prestavbu objektu na škôlku a sociálne zariadenie.

 

„Zdá sa mi to ako najlepší zámer. Cirkev je stabilný partner a projekt s ktorým ma zástupcovia ECAV zoznámili sa mi zdá veľmi dobrý,“ hovorí Iveta Plšeková, námestníčka primátora. Bohužiaľ, úrad Magistrátu, ktorý patrí pod primátora pripravil podklady na súťaž.

„Myslím, že my v území poznáme kto je dôveryhodný partner a kto nie. Súťaž, kde hrá hlavnú úlohu cena nie je dobrý zámer. Môže vyhrať súkromná firma, ktorá napíše že tu bude školiť, alebo poskytovať aj sociálne poradenstvo a už sme nahratí. K takémuto objektu potom budú prichádzať desiatky áut a situácia v okolí sa zhorší. Preto som za prenájom objektu osobitným zreteľom, hlavne ak máme dobrý projekt, ktorý má úzku väzbu k Petržalke a to zámer cirkvi je,“ hovorí I.Plšeková.

 

Zámerom ECAV je vytvoriť na Znievskej škôlku Dnes je evanjelická škôlka v podnájme na Tupolevovej, kde nemajú ani svoju vlastnú kuchyňu a kapacitne im priestor nestačí. Je preto logické, že ECAV ako zriaďovateľ hľadá nový priestor. Škola na Znievskej sa im zdá dostatočne veľká, je to objekt stavaný na školské účely a vedia si v ňom predstaviť aj denný stacionár pre petržalských seniorov.

Je však koniec funkčného obdobia tohto mestského zastupiteľstva a tak problém na Znievskej ostane na vyriešenie pre nového primátora a nové zastupiteľstvo. Dúfajme, že nie na dlho.

 Autor: Petrzalcan | 07.10.2018 | zobrazené: 797 x |


Podobné články

• Nájde Vallo podporu v Petržalke? (15.05.2019)
• Príďte na diskusiu s primátorom o parkovacej politike (07.05.2019)
• Mimoriadna správa (28.04.2019)
• Voľba hlavného kontrolóra rozhádala Vallovcov (27.04.2019)
• Bratislavské mestské dni (26.04.2019)

Komentáre