Dnes je: štvrtok 18.10.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň za odstránenie chudoby

Čo s bývalou školou na Znievskej?

Objekt bývalej školy na Znievskej je dlhodobo prázdny. Patrí mestu, ktoré ho za čias primátora Ftáčnika prenajalo pani Ghanamovej za účelom vzniku sociálneho zariadenia.

 

Bohužiaľ, k prestavbe a vzniku zariadenia nedošlo. Objekt chátral, strážil ho podivný muž, ktorý mal pestrú kriminálnu minulosť, ale aj prítomnosť. Na podnet obyvateľov z okolia sem musela často chodiť polícia. Boli sťažnosti na hluk, zdržiavanie sa podivných živlov v okolí i predaj drog.

Problému sa venovala MUDr.Iveta Plšeková, námestníčka primátora, ktorá nakoniec navrhla dohodu s pani Ghanamovou, aby objekt uvoľnila a od zmluvy odstúpila. Postup schválilo aj mestské zastupiteľstvo.

 

Objekt je však naďalej prázdny. Mal by slúžiť predovšetkým na školské, alebo sociálne účely. Mesto má v súčasnosti pripravené podklady na verejnú súťaž na prenájom objektu. Vieme, že o objekt sa zaujíma napríklad Evanjelická cirkev augsburského vyznania z Petržalky, ktorá má pripravené prostriedky na prestavbu objektu na škôlku a sociálne zariadenie.

 

„Zdá sa mi to ako najlepší zámer. Cirkev je stabilný partner a projekt s ktorým ma zástupcovia ECAV zoznámili sa mi zdá veľmi dobrý,“ hovorí Iveta Plšeková, námestníčka primátora. Bohužiaľ, úrad Magistrátu, ktorý patrí pod primátora pripravil podklady na súťaž.

„Myslím, že my v území poznáme kto je dôveryhodný partner a kto nie. Súťaž, kde hrá hlavnú úlohu cena nie je dobrý zámer. Môže vyhrať súkromná firma, ktorá napíše že tu bude školiť, alebo poskytovať aj sociálne poradenstvo a už sme nahratí. K takémuto objektu potom budú prichádzať desiatky áut a situácia v okolí sa zhorší. Preto som za prenájom objektu osobitným zreteľom, hlavne ak máme dobrý projekt, ktorý má úzku väzbu k Petržalke a to zámer cirkvi je,“ hovorí I.Plšeková.

 

Zámerom ECAV je vytvoriť na Znievskej škôlku Dnes je evanjelická škôlka v podnájme na Tupolevovej, kde nemajú ani svoju vlastnú kuchyňu a kapacitne im priestor nestačí. Je preto logické, že ECAV ako zriaďovateľ hľadá nový priestor. Škola na Znievskej sa im zdá dostatočne veľká, je to objekt stavaný na školské účely a vedia si v ňom predstaviť aj denný stacionár pre petržalských seniorov.

Je však koniec funkčného obdobia tohto mestského zastupiteľstva a tak problém na Znievskej ostane na vyriešenie pre nového primátora a nové zastupiteľstvo. Dúfajme, že nie na dlho.

 Autor: Petrzalcan | 07.10.2018 | zobrazené: 543 x |


Podobné články

• V Petržalke bude prvé svojho druhu (17.10.2018)
• Kandidátne listiny sú úplné (15.10.2018)
• Petržalka pracuje so seniormi celý rok (02.10.2018)
• Posledné rokovanie mestského parlamentu (27.09.2018)
• Parkovisko na Antolskej musia ešte schváliť poslanci mesta (25.09.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
Iveta

ANKETA

Môže mať Bratislava primátorku?

Nie, mal by byť primátorom muž
(12)

Áno, žena by bola lepšou voľbou
(4)

Je to jedno
(6)

Neviem, nechodím voliť
(6)


spolu 28 hlasov
Spomienková
/