Dnes je: pondelok 20.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň klinických experimentov (pokusov)

Ďalšia novinka pre jazdenie MHD

Pre cestujúcich MHD je od mája zavedená nová služba. Majú možnosť pohodlne a bez zbytočných stresov zakúpiť si predplatný cestovný lístok priamo na bezkontaktnú platobnú kartu. Aj to je jedným zo spôsobov ako prispieť k ešte väčšiemu komfortu využívania služieb MHD. V duchu Smart city.

Táto inovácia má za cieľ zatraktívniť, zjednodušiť a skvalitniť kúpu predplateného cestovného lístka a spôsob vybavenia cestujúcich. V praxi to znamená, že si cestujúci môže lístok zakúpiť pohodlne, online cez e-shop DPB, a.s. a ušetriť tak čas. Zakúpené cestovné sa priradí k jeho existujúcej platobnej karte a stáva sa tak nielen platobným nástrojom, ale taktiež identifikátorom platného cestovného lístka. Cestujúci už nemusí nosiť žiadnu ďalšiu plastovú kartu, postačí mu jeho platobná karta. Kontrola vo vozidlách MHD prebehne jednoduchým spôsobom a to priložením karty k revízorskej čítačke.

Táto služba je pre cestujúcu verejnosť spustená na všetkých platobných kartách Mastercard a VISA. Navyše, pri zakúpení predplatného cestovného lístka na BMK – Bratislavskú mestskú kartu, bude cestujúcim automaticky poskytnutá desaťpercentná zľava na kúpu tohto lístka.

Záujemcovia si môžu zakúpiť predplatný cestovný lístok na platobnú kartu pohodlne z domu po registrácii cez internet na www.dpb.sk. Mesto myslelo aj na občanov, ktorí by s tým mali problémy. Pracovníci na všetkých predajných miestach DPB, a.s. sú pripravení cestujúcim pri registrácii ochotne pomôcť. V systéme budú predávané všetky typy predplatných cestovných lístkov, a to obyčajné aj zľavnené 7, 30, 90 a 365 - dňové na kartách Mastercard a VISA, platné pre mestské zóny výhradne vo vozidlách MHD v Bratislave.

 „Už mnoho rokov spolupracujeme s hlavným mestom Bratislava, aby sme občanom predstavili komfortné a bezpečné riešenia,  a zároveň nezaťažovali mestský rozpočet. Lístky na platobnej karte sú najmodernejšími riešeniami v doprave, ktoré potvrdzujú, že Bratislava patrí k najprogresívnejším európskym mestám a snaží sa zabezpečiť svojim občanom komfort,” povedal generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko Miroslav Lukeš.

Ďalšou novinkou, kde vidí hlavné mesto s Dopravným podnikom Bratislava budúcnosť v kúpe cestovných lístkov je možnosť kúpy jednorazového cestovného lístka bežnou platobnou kartou a to priamo vo vozidlách MHD.

Nové vozidlá, teda 90 nových autobusov a 18 elektrobusov, sú už vybavené označovačmi, ktoré umožňujú použitie platobnej karty na nákup lístka vo vozidle. Všetky ďalšie, ktoré v budúcnosti DPB, a.s. nakúpi,  budú vybavené touto funkcionalitou automaticky.

zdroj: tlačová správa a foto Magistrát hlavného mestaAutor: Petrzalcan | 27.05.2018 | zobrazené: 509 x |


Podobné články

• Nájde Vallo podporu v Petržalke? (15.05.2019)
• Príďte na diskusiu s primátorom o parkovacej politike (07.05.2019)
• Mimoriadna správa (28.04.2019)
• Voľba hlavného kontrolóra rozhádala Vallovcov (27.04.2019)
• Bratislavské mestské dni (26.04.2019)

Komentáre