Dnes je: utorok 19.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Od dnes začína na Slovensku plošné testovanie, ktoré potrdá až do 26.1.2021

Deviatakom pomôžu pri výbere strednej školy

Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione sa začne už budúci piatok, 24. januára 2014. Deviataci a ich rodičia sa od 9.00 do 18.00 hod môžu zoznámiť s ponukou 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 

 „Naším prvoradým cieľom je, aby absolventi škôl našli dobré uplatnenie. Blíži sa termín podávania prihlášok na stredné školy, preto sme sa opäť rozhodli pomôcť našim deviatakom pri výbere tej, ktorá bude pre nich tá správna. Oba predošlé ročníky župných škôl v Avione mali úspech a verím, že to nebude iné ani tento raz, povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Jednotlivé školy vo svojich stánkoch podajú informácie rodičom i žiakom, ktorí sa ešte nerozhodli, na ktorú školu si chcú dať prihlášku. 

 

Pod Bsk patria nielen gymnáziá, ale aj odborné školy. Napríklad Stredná odborná škola chemická, Stredná odborná škola technická v Petržalke na Vranovskej ulici, Stredná odborná škola automobilová na ulici Jána Jonáša, Stredná odborná škola informačných technológií  na Hnilickej ulici, pre záujemcov o prácu v odbore hotelových služieb- Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, alebo SOŠ elektrotechnická, stredné odborné školy obchodné, ale aj zdravotnícke.

 

V Petržalke máme na Strečnianskej ulici jedinú Strednú zdravotnú školu pre celý kraj, kde sa študenti pripravujú na prácu ošetrovateľov, zdravotníckych asistentov, ale aj záchranárov. Stredná zdravotnícka škola na Záhradníckej vychováva viac technické profesie, ako laboratórnych technikov, očných optikov, zubných technikov, masérov  a pod.

 

Kraj má stále aj atraktívnu Strednú odbornú školy vinársku a ovocinársku v Kostolnej. Pod kraj patrí aj Stredná pedagogická a kultúrna akadémia, aj škola s veľmi dobrým renomé- Stredná odborná škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru na Dúbravskej ceste, Na Račianskej ulici Stredná odborná škola polygrafická, v Malinove stále fungujúca Stredná odborná škola záhradnícka. Kraj je zriaďovateľom niekoľkých obchodných akadémií, športového gymnázia, stavebnej strednej školy, dopravnej, strojárskej i elektrotechnických odborných škôl.

 

 

 

Výber je naozaj široký.

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 16.01.2014 | zobrazené: 2027 x |


Podobné články

• Zmena výšky poplatku v materských školách (15.01.2021)
• Informácia o prevádzke materských škôl v nasledujúcom týždni (10.01.2021)
• Prísnejšie opatrenia (10.09.2020)
• Škôlku pre covid zatvorili (03.09.2020)
• Začiatok školského roka a prvé povinnosti v súvislosti s koronou (02.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(23)

skôr áno ako nie
(13)

skôr bude horší
(10)

bude rovnaký ako rok predošlý
(11)


spolu 57 hlasov
/