Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Dnes začína obľúbený festival DNI PETRŽALKY 2023.
Dnes je: sobota 15.06.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Dnes začína obľúbený festival DNI PETRŽALKY 2023.

Počas troch dní – od piatka 23. do nedele 25. JÚNA na návštevníkov  čaká množstvo koncertov toho najlepšieho výberu slovenských interpretov, seniorské i detské folklórne súbory, ukážky gymnastických čísel i tanečného umenia, chutné občerstvenie i stánky s rôznym sortimentom a množstvo sprievodného programu, kde si prídu na svoje všetky vekové kategórie.

Zatiaľ čo úvodné piatkové popoludnie bude venované najmä koncertom a dobrému jedlu, sobota bude poriadne nabitá aj ďalšími aktivitami. Brány Dostihovej dráhy otvárame už o 9:30 a tešiť sa môžu nielen Petržalčatá, ale aj ich rodičia.

Ukážky svojej techniky a nasadenia vám predvedú naši priatelia z Dobrovoľnej civilnej ochrany a DHZo Bratislava–Petržalka.

 

Milovníci športu si zase prídu na svoje v stánkoch Športovej školy karate; FC Petržalka či OZ Benitim. Po celý čas bude k dipozícii taktiež gymnasticko-atletická dráha alebo zaujímavé detské workshopy v približne hodinových časových blokoch. Čaká vás Kin ball, Karate, Parkour, cvičenie pre rodičov s deťmi i padákové hry. Streetwork a jednoduché workshopy si budete môcť užiť aj s OZ KASPIAN.

A nezabudnite ani na obľúbený streetball SBA 3×3 tour Bratislava-Petržalka, v ktorom si už tento víkend budete môcť zmerať sily aj vy. Stačí sa vopred zaregistrovať už len do stredajšej noci.

ZVIERACÍ MILÁČIKOVIA A ŠTVORNOHÁ SÚŤAŽ

Vďaka  personálu dostihovej dráhy budete môcť užiť jazdu na koni alebo poníkovi. Pohladkať či odfotiť sa so sovičkou a zároveň dozvedieť sa viac o záchrane týchto obdivuhodných tvorov vám zase umožní OZ Naše sovičky.

Samozrejme, chýbať nebudú ani ukážky výcviku záchranárskych psov a psovodov. Všetko o profesionálnom výcviku psov sa dozviete od odborníkov z Dog Academy.

No nezabudnite si so sebou doniesť aj svojho malého chlpáča. Aj tento rok sa totiž uskutoční súťaž o najkrajšieho petržalského orieška v gescii našich kolegov z Kultúrnych zariadení Petržalky. Registrácia prebehne priamo na mieste od 12:00 do 13:30, samotná súťaž sa uskutoční od 14:00 – 15:30. Meno víťaza sa dozviete o 16:00.

Na zelenom sídlisku nie je núdza ani o pomoc. A keďže vieme, že Petržalčanky a Petržalčania majú veľké srdcia, sme radi, že na Dni Petržalky zavítajú aj OZ Malíček so svojou zbierkou na nákup dýchacích prístrojov pre predčasne narodené a rizikové deti v nemocniciach či Liga proti rakovine s projektom zameraným na odídencov z Ukrajiny.

O tom, aký postoj zaujať ku konzumácii alkoholu, sa porozprávate s odborníkmi z MYMEDIA a dozvedieť sa niečo viac o problematike onkologických ochorení krvotvorby sa zase budete môcť vďaka charitatívnej kampani „MÁTE SLINU“?

Ak ste si doteraz nenašli „to svoje“, možno sa vám zapáči ponuka Miestna knižnica Petržalka, ktorá prichádza s burzou kníh, dielňami i hrami. Viac o odpadoch sa dozviete v stánku našich kolegov z Kultúrnych zariadení Petržalky.

Prezentáciu svojej školy vrátane jej výrobkov si pre vás pripravili žiaci SOŠ technická, Vranovská 4, Bratislava. Histórii skautov sa priučíte vďaka priateľom zo Slovenský skauting, 13. zbor Bratislava – Petržalka. Rodiny s deťmi zaujímavými aktivitami privíta Materské centrum Budatko a o zásobu hračiek sa im zase rada postará požičovňa Hrajka.sk .

Najstarších obyvateľov s radosťou privíta  senior zóna v podaní Petržalskej klubovne aktívnych seniorov a jej riaditeľky Janky Chládeckej. A cestou na festival sa taktiež môžete zastaviť na Dni otvorených dverí na kotolni z dielne VEOLIA SLOVENSKO.

A čo ešte nemôže chýbať na najväčšom sídliskovom festivale? Predsa maľovanie na tvár v podaní kamošov z Mixiland, nafukovacie atrakcie, o ktoré sa postará Agentúra Prima a takisto loptové hry či badminton z dielne Becool.

O nemalé prekvapenie sa postará aj naša mestská časť. Príďte sa povoziť na siedmich novučičkých štvorkolkách, ktoré sme zakúpili špeciálne na najväčší festival alebo sa do sýtosti vybláznite v našej Nerf aréne.

zdroj: mestská časťNotice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 23.06.2023 | zobrazené: 910 x |


Podobné články

• Pozvánka na pietnu spomienku (10.11.2023)
• Memorial pri bunkri (23.09.2023)
• Poďte dnes do múzeí a galérií (13.05.2023)
• Novinky z petržalskej plavárne (12.02.2023)
• Trojkráľový sprievod v Bratislave (06.01.2023)

Komentáre