Dnes je: utorok 26.05.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Májová kvapka za dukát stoj

Ekologické a zdravé pranie

Ponúkame námet, čím nahradiť klasické pracie prostriedky.

 

Mnoho ľudí chce žiť v súlade s prírodou. Mnohí na to majú aj zdravotné dôvody, lebo trpia alergiami. Napríklad aj na pracie prostriedky. Iným vadia chemické látky obsiahnuté v pracích prostriedkoch a vyvolávajú svrbenie pokožky.

 

Riešením môžu byť mydlové orechy, plody stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý rastie v Nepále a Indii. Používajú sa na jemné, avšak dôkladné a šetrné pranie a čistenie. Zmäkčujú prírodným spôsobom, takže nepotrebujete používať aviváž. Vyprané oblečenie má neutrálnu vôňu, ktorú môžete vylepšiť pridaním éterického oleja. Olej nakvapkajte na vrecúško s orechmi pred vložením do pracieho bubna.

 

Ide o čisto prírodný prostriedok na jemné pranie, pričom farby prádla ostávajú zachované. Nespôsobuje alergiu, svrbenie, je vhodné pre ľudí s psoriázou alebo inými kožnými ochoreniami.

 

Vrece orechov vydrží oveľa viac ako klasický prací prostriedok. Nejde teda len o zdraviu prospešnejší spôsob prania, ale aj úspornejší. A hlavne ekologický. Voda z prania neškodí prírode.

 

Ľudia v Indii poznajú tento spôsob prania už storočia a nepoškodzujú ním prírodu, keďže ženy perú prádlo v blízkosti vodných tokov.

Nevýhodou prania mydlovými orechmi je, že prádlo nie je rozjasnené ako pri klasických pracích prostriedkoch. Pri škvrnách treba do prania pridávať ďalšie odstraňovače, ale tie môžeme vybrať opäť zo skupiny čisto prírodných produktov.

 

Stále neveríte, že niečo také funguje? V orechoch je látka saponín, ktorý funguje ako mydlo. Obsahujú ho šupky orechov. Orech y sa dajú používať opakovane, aj preto je pranie úsporné.

 

Aj už nepoužiteľné šupky sú bioodpadom, ktorý neškodí životnému prostrediu.

 

Voda z orechov sa dá používať aj pri umývaní v kuchyni.

 

Všetky informácie o tomto produkte nájdete na predajnom portáli s bioproduktami.

 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 08.05.2013 | zobrazené: 1547 x |


Podobné články

• Vodné vtáky netreba kŕmiť (18.05.2020)
• Dážď a africký prach (15.05.2020)
• Navštevovali ste trhoviská? (22.04.2020)
• Horel lesík na Haanovej (21.04.2020)
• Ľudia z prihraničných obcí organizujú petíciu (18.04.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(111)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(42)

Nie, nedodržiavam
(41)


spolu 194 hlasov
/