Dnes je: utorok 11.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň vysielania pre deti, Medzinárodný deň hôr i Medzinárodný deň solidarity so ženami a deťmi Afriky

Francúzsky prezident a obmedzenia v doprave

Francúzsky prezident Emmanuel Macron navštívi dnes, v piatok 26. októbra Slovensko. Pri tej príležitosti bude francúzsky prezident účastníkom  verejnej diskusie organizovanej think-tankom GLOBSEC na tému „Formovanie budúcnosti Európy“ v Primaciálnom paláci.

 

Navštívi tiež centrum Bratislavy. Naposledy sa zahraničná prezidentská návšteva na pôde mesta konala v roku 2014, kedy bratislavskú radnicu navštívil vtedajší maltský prezident George Abela.

Live streaming debaty zo Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca bude k dispozícii na webe www.globsec.org a na FB profile organizácie GLOBSEC:https://www.facebook.com/GLOBSECforum/.

Piatkovú návštevu francúzskeho prezidenta v Bratislave budú sprevádzať dopravné obmedzenia v dopoludňajších aj popoludňajších hodinách pri presune delegácie a zvýšene bezpečnostné opatrenia, ktoré majú na starosti príslušné bezpečnostné zložky.

Dopravný podnik Bratislava, a.s., posilní hliadky dispečingu, ktoré podľa pokynov polície buď operatívne skráti alebo odkloní linky MHD podľa aktuálnej situácie. O zmenách na linkách MHD budú informovať aj elektronické infotabule na dotknutých trasách a informácie o dopravných obmedzeniach môžu Bratislavčania nájsť na webovej stránke aj sociálnej sieti Dopravného podniku Bratislava.

Dopravné obmedzenia sa budú týkať najmä širšieho centra Bratislavy, ako aj hlavných príjazdových ciest do hlavného mesta. Mesto preto prosí vodičov aj cestujúcu verejnosť o zvýšenú trpezlivosť.

Aktuálne informácie o dopravných obmedzeniach sa dozviete na webe ministerstva vnútra: https://www.minv.sk/?informacie-krajskeho-riaditelstva-pz-v-bratislave&sprava=dopravne-obmedzenia-v-bratislave-v-piatok-26-oktobra-z-dovodu-oficialnej-navstevy-francuzskeho-prezidenta-e-macrona

 Autor: Petrzalcan | 26.10.2018 | zobrazené: 118 x |


Podobné články

• Začína Noc lampášov 2018 (07.12.2018)
• Pre niekoho prvé, pre niekoho posledné (06.12.2018)
• OLO tento rok odviezlo takmer 4 500 ton bio odpadu z hnedých zberných nádob (03.12.2018)
• Unikátny kalendár o premenách Starého mosta alebo od Prešporka k Bratislave (02.12.2018)
• Osobnosti ulíc Bratislavy (25.11.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Ste spokojní s výsledkami volieb?

Áno, maximálne
(36)

Viac menej áno
(21)

Viac nie ako áno
(21)

Nie, som sklamaný/á
(26)


spolu 104 hlasov
/