Dnes je: utorok 18.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Januárové dažde, siatinám nešťastie.

Hrozí FC Petržalke 1898 zánik?

Klub s viac ako stodesaťročnou bohatou históriou, najstarší slovenský futbalový klub.

 

Zažil slávu, veľké úspechy i pády, pokusy o likvidáciu i znovuzrodenia. Od roku 1993 do 2009 ako FC Artmedia Petržalka.

 

 

Medzi jeho úspechy treba rátať dva majstrovského tituly v sezóne z rokov 2005 a 2008 a tri víťazstvá (1988,2004 a 2008) v Slovenskom pohári.

 

 

V roku 2005 sa klub v tom čase hrajúci pod názvom FC Artmedia Bratislava po zápasoch s KajratomAlmaty, CelticomGlasgowPartizanomBelehrad prebojoval do hlavnej fázy ChampionsLeague. Tu obsadil v konkurencii s milánskymInterom, FCPortom a GlasgowomRangers tretiu priečku so ziskom šiestich bodov, čo znamenalo postup do šesnásťfinále Pohára  UEFA. Súperom Artmedie bol bulharský veľkoklub LevskiSofia. Po prehrách 0:1 doma a  v Sofii bol petržalský klub z ďalších bojov vyradený.

 

 

V sezóne 2008/09 majiteľ klubu IvanKmotrík za nevyjasnených okolností klub opustil a prestúpil do konkurenčného SlovanaBratislava. I tu sa opäť ukázalo, že nie je všetko zlato čo sa blyští a že bohatý sponzor neznamená vždy budúcnosť, lebo jeho vnútorné pohnútky môžu byť všelijaké.

 

 

Klub prišiel o svoj štadión pri Sade Janka Kráľa, ktorý nechal majiteľ schátrať a následne zbúrať. Nikto to nepochopil, ani hráči, ani fanúšikovia. Klub potom hral v Prievoze až sa dostal do areálu bývalej ZŠ Sklodowska v Ovsišti, kde hrá i dnes.

 

Klub žije najmä vďaka svojim fanúšikom. Nadšencom a tým, ktorým nikdy nešlo o peniaze, ale o skutočný futbal. O radosť z hry, o prípravu mladých talentov i detí, ktoré síce talent nezdedili, ale mali túžbu hrať hru, ktorá ich baví a prináša im potešenie. Tak ako fanúšikom na štadióne.

 

„Aj keď neprežívame práve najšťastnejšie obdobie, žijeme a žiť budeme. Aj vďaka naším fanúšikom s čierno-bielymi srdcami, ktoré bijú pre tento klub. Klub nezaniká a bude naďalej bojovať !“, hovoria na svojej stránke FC Petržalka 1898.

 

V toto období prežíva klub naozaj ťažké časy. Nepomohli ani opakované dotácie z mestskej časti, peniaze z mesta na vybudovanie štadióna, ani sponzori.

 

Klub jednoducho kráčal ku konkurzu pomaly a isto.

 

Konkurz bol vyhlásený na základe platobnej neschopnosti a.s. pre staré dlžoby za ,ktoré sú zodpovední predchádzajúci predsedovia a členovia predstavenstva. Ľudí, ktorí videli vo futbale len príležitosť obohatiť sa, alebo zviditeľniť sa. Inak by nemohlo dôjsť k dnešnej situácii.

 

Čo bude teda s futbalom a predovšetkým mládežníckym futbalom?

 

Družstvá budú hrať 2. dorasteneckú súťaž a žiacke družstvá ,ktoré hrali najvyššiu súťaž sú momentálne v štádiu riešenia.

 

Štadión v Petržalskom Ovsišti je stále vo fáze budovania a keďže nepatrí FC Petržalka 1898, nebude ani predmetom konkurzu.

 

Budúcnosť mužského družstva je zatiaľ neistá. Stále však  žije šanca, že bude hrať 3.ligu.

 Autor: Petrzalcan | 21.06.2014 | zobrazené: 3290 x |


Podobné články

• Športovisko na Hrobákovej (17.10.2021)
• Nová bežecká dráha (21.08.2021)
• PumpPark otvorený (29.07.2021)
• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)
• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(20)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(16)

O 50% lepší
(19)


spolu 66 hlasov
/