Dnes je: nedeľa 23.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň sesterstva

Ide o umelé a účelové prehlasovanie bydliska?

Mestská  časť Bratislava- Petržalka vyzýva občanov na prihlásenie sa k tzv.administratívnemu trvalému pobytu. Zdá sa vám to správne?

O čo vlastne ide, pýtajú sa mnohí. Obávajú sa totiž, že ide len o taktiku zo strany  mestskej časti, ktorá chce získať podielové dane od ďalších občanov  a o trvalý pobyt budú žiadať ľudia len kvôli parkovaniu. Na internete sa dokonca rozpútala diskusia, že sa na trvalý pobyt v jednotlivých mestských častiach sa prihlási tak veľa ľudí, že nebude možné  niekoľko rokov vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest. Už dnes obyvatelia s trvalým bydliskom majú problém parkovať. 

Mestská časť Bratislava- Petržalka hovorí, že chce umožniť mať trvalý pobyt aj ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť, alebo sú v podnájme a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu. 

Sama Petržalka uvádza, že dôvodom je petržalský parkovací systém, do ktorého sa môžu zaregistrovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke. Dnes je možné získať trvalý pobyt ak vlastníkom nehnuteľnosti v Petržalke, alebo ste nájomník a  nájomca vám udelí súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, a najnovšia možnosť je požiadať o tzv. administratívny trvalý pobyt. 

V prípade tzv. administratívneho trvalého pobytu je podmienkou presmerovaná pošta na aktuálnu adresu a vyplnená žiadosť o prihlásenie na tzv. administratívny trvalý pobyt.

Vo všetkých troch prípadoch musí ísť o občanov Slovenskej republiky. Rovnako tak platí, že po zmene trvalého pobytu je nutné si do 30 dní zmeniť všetky doklady, v ktorých je uvedený (občiansky preukaz a technický preukaz k vozidlu) a nahlásiť jeho zmenu do všetkých ostatných inštitúcií. Sociálna poisťovňa a Všeobecná zdravotná poisťovňa sú prepojené s matrikou MČ Petržalka, takže sa zmena vykoná automaticky.

Ďalšou novinkou je, že registrovať sa do petržalského parkovacieho systému je okrem miestneho úradu od dnes možné aj v Auparku, oproti predajni Baťa na prvom poschodí, každý deň od 14:00-20:00. Prihlásenie trvalého pobytu je však možné iba na Ohlasovni pobytu v Technopole.

Tak čo Petržalčania, ste s takým systémom „umelého trvalého bydliska“ spokojní?Autor: Petrzalcan | 18.10.2019 | zobrazené: 790 x |


Podobné články

• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)
• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)
• Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana (01.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(37)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(30)


spolu 106 hlasov
/