Dnes je: nedeľa 09.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Je druhá adventná nedeľa.Ale aj Medzinárodný antikorupčný deň

Ihrisko na Haanovej a rekonštrukcie na školách

Z iniciatívy Bratislavského hokejbalového zväzu s podporou  Mestskej časti sa v najbližších dňoch na Haanovej ulici plánuje výstavba multifunkčného ihriska.

Ihrisko s výmerou 52 x 26 m bude stáť na otvorenom priestranstve na mieste, ktoré doteraz slúžilo na hranie hádzanej.

 

Potešia sa najmä hráči hokejbalu, ktorým ihrisko poslúži ako náhrada za zrušené hokejbalové ihrisko na Tematínskej ulici.  Práce budú v najbližších dňoch pozostávať z opravy asfaltovej plochy, vybudovania preliezačiek a verejných WC. Do budúcna plánuje zhotoviteľ v rámci ihriska aj výstavbu šatní, obchodu so športovými potrebami a telocvične.

Zatiaľ, čo mali deti v lete prázdniny a mestská časť využila voľné dni na rekonštrukciu priestorov a areálov vybraných základných a materských škôl. Niektoré práce sa síce začali oveľa skôr, no v lete sa ich podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Celkovo sme zrekonštruovali 7 ZŠ a 3 MŠ a náklady sa vyšplhali na viac ako 763-tisíc eur.

Od marca tohto roka do augusta boli vykonané rekonštrukcie v ZŠ Turnianska, kde došlo došlo k  rekonštrukcii technológií a rozvodov vody strojovne bazéna, ktoré boli značne opotrebované a skorodované. V marci boli spustené opravné práce aj v ZŠ Prokofievova, kde vynovili kanalizáciu, elektriku aj schody. ZŠ Prokofievova aj ZŠ Dudova prešli rekonštrukciou šatní a umyvární pri telocvičniach. Jún aj júl bol venovaný  výmene vzuchotechniky v jedálni v ZŠ Lachova a v júli sa zrekonštruoval  povrch telocvične v ZŠ Nobelovo námestie. K náročnejším aktivitám patrili rekonštrukcie striech, a to na budovách ZŠ Tupolevova a Turnianska, kde sa momentálne práce ukončujú. K dôležitým priestorom nepochybne patrili hygienické zriadenia, ktoré boli zrekonštruované v 4 základných školách – ZŠ Tupolevova, Lachova, Pankúchova a Prokofievova. Rozšírili sa kapacity tried  v ZŠ Pankúchova a Turnianska.

V prípade materských škôl od mája tohto roku stihli vynoviť tri MŠ, pričom na dvoch sa práce ešte dokončujú. Medzi prvými bola MŠ Macharova, ktorá okrem rekonštrukcie hygienických zariadení podstúpila aj maľovanie priestorov budovy. V júli sme sa začala  oprava vonkajšej terasy a hygienických zariadení v MŠ Jankolova a takisto zateplenie fasády budovy MŠ Iľjušinov

text: za tlačovej správa Mestskej časti Bratislava- Peržalka

foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 11.09.2018 | zobrazené: 295 x |


Podobné články

• MIkuláš i zmena na poste starostu (05.12.2018)
• Od budúceho týždňa bude mať Petržalka nového starostu i poslancov (30.11.2018)
• Zvládne Bratislava prvé sneženie? (27.11.2018)
• Reštaurovanie najstaršej fontány v Bratislave (26.11.2018)
• Petržalka bola ocenená za kvalitu (24.11.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Ste spokojní s výsledkami volieb?

Áno, maximálne
(35)

Viac menej áno
(19)

Viac nie ako áno
(19)

Nie, som sklamaný/á
(23)


spolu 96 hlasov
/