Dnes je: štvrtok 19.04.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes o 17.hod otvorenie výstavy v Justiho sieni Primaciálneho paláca

Jakub Mareš odišiel zo Slovana

V posledných rokoch už viac ako často vidíme, že zo slovenskej ligy odchádzajú tí najlepší futbalisti. Inak tomu nebolo ani v Slovane, z ktorého s istou dávkou sklamania odchádza vicemajster sveta hráčov do 20 rokov z roku 2007, Jakub Mareš, ktorého meno predtým figurovalo v Ružomberku. Tam sa mu podarilo súperom uštedriť štrnásť gólov a vybojovať tak pohárovú Európu i dvojzápas s Evertonom.       

                                  

16 gólov a štyri asistencie počas 25 zápasov

Práve Mareš bol na konci minulého roka najúspešnejším hráčom Slovana. Bol považovaný za hráča, ktorý dáva do každého zápasu maximum a dychtí po víťazstve tak veľmi, ako sa len dá. Bol tvrdý dokonca i k spoluhráčom, keď sa mu ich výkony nezdali postačujúce a otvorene hovoril i o nedostatkoch v mužstve. Počas 25 zápasov dal šestnásť gólov a pri štyroch asistoval. Výsledky superligy jeho kvality len podčiarkovali. Preto je až neuveriteľným faktom to, že český útočník sa už belasých na novom štadióne na Tehelnom poli nedočká. Došlo totiž k zmene, ktorá je označovaná za logický dôsledok všetkého, čo sa v ŠK Slovan Bratislava deje.

 

Nedocenený útočník

Mareš uviedol, že sa nedokázal zmieriť so situáciou v bratislavskom klube, a preto za najlepšie riešenie zvolil svoj odchod. Podľa jeho slov to bol odchod do lepšieho. On sám je vraj stará škola a je veľmi zásadový. Preto sa netreba čudovať jeho sklamaniu, ktorému čelil po rozhodnutí vedenia Slovana, že počas zimnej prestávky sa posunul až na štvrtého tímového útočníka. A to napriek tomu, že jeho výsledky boli bravúrne. 31-ročný Čech sa s klubom zrejme nelúči v najlepšom a dokonca sa nechcel vyjadriť ani k vzťahom v tíme. Ak by mal údajne zvoliť svoj obľúbený tím, bol by ním Ružomberok, kde podľa vlastných slov prežil svoj najkrajší futbalový rok. A ako bonus žil v krásnej oblasti Tatier a Liptova.

 

V Ružomberku prežil najkrajšie obdobie kariéry

V Ružomberku bol jeho tím jedna veľká rodina. Bolo tam vraj veľa mladých a ambicióznych hráčov, s ktorými sa tešil na každý tréning či spoločné aktivity mimo futbalu. A aj keď bolo rozhodnutie odísť z Ružomberka ťažké, jeho ašpirácie ho prinútili pokúsiť sa byť členom nového Slovana. Jeho odpoveď na otázku, čo sa mu na slovenskom futbale nepáči, bola jednoznačná. Správanie sa ľudí u belasých, nedostatok diváckej podpory a umelá tráva na trenčianskom a žilinskom štadióne.

 

Nový domov našiel v Poľsku

Jeho novým domovom je od februára poľský klub Zaglebie Lubin, kde v siedmich stretnutiach skóroval trikrát. Dva góly sa mu podarilo streliť počas zápasu s Legiou Varšava, no napriek tomu z trávnika jeho tím odchádzal ako porazený. Podotýka však, že sa mu páčil počet fanúšikov, s ktorými mohol góly oslavovať, pretože tých bolo až 10 000. V Lubine si momentálne zariaďuje bývanie a netrpezlivo čaká, kým za ním pricestuje aj jeho manželka s čerstvo narodeným synčekom Kubkom. 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 03.04.2018 | zobrazené: 134 x |


Podobné články

• V nedeľu sa pobeží Národný beh Bratislava - Devín (13.04.2018)
• Bratislava sa rozbehala (08.04.2018)
• Zahráte si ping pong? (23.03.2018)
• Podpora športovým klubom (28.01.2018)
• Najlepší športovci Bratislavy (22.12.2017)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Festival svetla 2016

ANKETA

Súhlasíte so zavedením parkovacej politiky v Bratislave ?

áno, parkovanie nie je ľudské právo, bude menej áut
(82)

skôr áno, nesmie ale byť vysoká cena
(21)

nie, som proti, chcem parkovať zadarmo
(35)

neviem, nemám názor
(19)


spolu 157 hlasov
/