Dnes je: nedeľa 24.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pokračuje antigénové testovanie aj v Petržalke

Kam na víkend a ako osláviť Deň detí

 

Konečne pekný a slnečný víkend. Túžite po pekných zážitkoch a neviete kam sa vybrať? Máme pre vás niekoľko tipov. Pre malých aj veľkých. Na detské i dospelácke podujatia. Nechajte sa inšpirovať.

 

 

 

 

Víkend otvorených parkov a záhrad

Aj tento rok môžu obyvatelia a návštevníci Bratislavy navštíviť parky či záhrady so zaujímavými príbehmi v rámci medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Novinkou v hlavnom meste sú tematické prehliadky po vybraných okruhoch s odborným sprievodcom. Ústrednou témou tohto ročníka podujatia je Záhrada a jej živočíšna ríša. Pre všetky naše parky a záhrady je otázka biodiverzity veľmi dôležitá. Aj naše mestské historické či novodobé parky a záhrady sú domovom mnohých živočíchov. Často ani netušíme, čo všetko sa v našich záhradách môže ukrývať. Pavúky, stonožky, lienky, včely, motýle či jašterice, žaby, vtáky a mnoho ďalších druhov živočíchov žije v našich parkoch a záhradách  plniac svoje dôležité funkcie, bez ktorých by záhradný ekosystém nefungoval. Aby sme vytvorili živú záhradu, plnú užitočných živočíchov je potrebné pestovať zdravo a bez využívania chémie. Pri prechádzkach po parkoch a záhradách si preto všímajme aj ich živočíšnu ríšu, ktorá je síce často veľmi nenápadná ale jej funkcia je nenahraditeľná!

Zoznam zapojených bratislavských parkov a záhrad, spolu s programom podujatia nájdete  tu: http://www.vopz.sk/zahrady-a-parky?kraj_id=1&druh_id=0

sobota – nedeľa / bratislavské parky a záhrady / vstup voľný

 

Deň detí v SĽUK-u

Slovenský ľudový umelecký kolektív a Mestská časť Bratislava-Rusovce pozývajú na podujatie Deň detí v SĽUK-u. Program bude, tak ako každý rok, inšpirovaný hlavne tradičnou ľudovou kultúrou. Medzi bohatými aktivitami si na svoje prídu nielen naši najmenší, ale aj dospelí návštevníci.

sobota / 13:00 hod. / SĽUK, Rusovce

 

Deň  detí na UFE

UFO watch. taste. groove vás pozýva na Deň detí. Pripravená je súťaž o narodeninovú

oslavu v UFO, stretnutie s maskotom či maľoanie na tvár. Pre deti do 15 rokov zdarma. 

sobota: 10.00 - 19.00hod

 

Deň detí na nádvorí Starej radnice

Stretnete sa s kráľovnou a kráľom rytierskych princezien a malých rytierov, uvidíte naše prvé korunovačné klenoty: koruna pre POP, najväčšie plyšové srdce na svete, tiež vás bude čakať truhlica plná pokladov.

Program:

10:00 Bublinový dážď (vždy 5 minút) a vítanie kráľovnej a kráľa rytierských princezien a malých rytierov s ich celou rozprávkovou družinou

10:30 Čítanie: Soľ nad zlato

11:00 Bublinový dážď

11:30 Čítanie: Trojruža

12:00 Bublinový dážď

 

Obedná prestávka

 

13:00 Bublinový dážď

13:30 Čítanie: Cesta k slncu a mesiacu

14:00 Bublinový dážď

14:30 Čítanie: Popeluša

15:00 Bublinový dážď

15:30 Čítanie: Tri perá z draka alebo hľadanie zlého a dobrého

16:00 Bublinový dážď

16:30 Čítanie: Zlatovláska

17:00 Bublinový dážď

17:30 Čítanie: O dvanástich mesiačkoch

18:00 Pasovanie rytierskych princezien a malých rytierov samotným kráľom a lúčenie sa s rozprávkovými bytosťami bublinovým dažďom.

 

Čítať povesti z historických kníh Prostonárodných slovenských povestí, budú vzácni zatiaľ tajní hostia, pre niekoho z ďalekých krajín a pre niekoho nie.

 

Tešíme sa na vás a ďakujeme Múzeum mesta Bratislavy a všetkým čítajúcim osobnostiam, rozprávkovým postavičkám z povestí, našim modrým vílam a všetkým, ktorí nám pomohli vytvoriť nádherné kostými a atmosféru.Autor: Petrzalcan | 01.06.2019 | zobrazené: 765 x |


Podobné články

• Nová cyklotrasa v Petržalke (02.01.2021)
• Občania mali záujem o kompostovisko (01.12.2020)
• Bratislavský Mestský bazár bude už tento víkend (07.10.2020)
• Spomienková akcia (26.09.2020)
• Zabavte sa v petržalskom lunaparku (23.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(33)

skôr áno ako nie
(15)

skôr bude horší
(13)

bude rovnaký ako rok predošlý
(14)


spolu 75 hlasov
/