Dnes je: pondelok 20.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň klinických experimentov (pokusov)

Kandiduje, aby zlepšila život seniorom

V obvode číslo 4 kandiduje aj riaditeľka sociálneho zariadenia Dom tretieho veku - PhDr. Daniela Palúchová, PhD. MPH. Čomu by sa chcela ako poslankyňa venovať?

 

Starnutie sa týka nás všetkých, je prirodzenou súčasťou nášho života. Podľa demografických odhadov Európskej komisie sa za 30 rokov staneme krajinou s najväčším percentom ľudí na dôchodku.  V takto rýchlo starnúcom svete je potrebné podporovať aktívnu účasť seniorov na spoločenskom dianí, využiť ich skúsenosti a poznatky. Na Slovensku je to vyše 900-tisíc obyvateľov vo veku 60 a viac rokov, ktorí tvoria 17 % populácie. Z tohto počtu tvoria 61 % ženy - seniorky. Prognóza do budúcnosti hovorí, že do roku 2025 sa počet seniorov zdvojnásobí.

 

Už viac ako 5 rokov pracujem ako riaditeľka Domu tretieho veku – zariadenia pre seniorov v Petržalke, v Ovsišti na Polereckého ulici. Zároveň pôsobím ako poslankyňa Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Bratislava-Petržalka za volebný obvod Ovsište, kde žijem i pracujem. V Miestnom zastupiteľstve sa venujem najmä sociálnym témam. Presadila som zriadenie prepravnej služby, ktorej rozsah chcem ďalej rozširovať tak, aby slúžila čo najširšiemu okruhu seniorov a ZŤP v Petržalke. Zasadila som sa za vybudovanie denného stacionára pre Petržalských seniorov, ktorí  tak budú môcť stráviť svoju jeseň života v domácom prostredí v kruhu rodinných príslušníkov.

Podporujem rozšírenie terénnej sociálnej služby a hlavne vybudovanie ďalšieho pobytového zariadenia opatrovateľskej služby. Viem, že táto problematika už teraz trápi seniorov v Petržalke a dopyt po sociálnych službách bude stúpať. Okrem vyššie uvedených projektov, ktorých základ sa mi podarilo položiť v tomto funkčnom období, zaoberala som sa aj bežnými starosťami obyvateľov Ovsišťa, s ktorými som intenzívne komunikovala a spolupracovala.

Zabezpečila som premaľovanie vodorovného značenia prechodov pre chodcov pri zástavke Bulíková a pri zástavke Ovsištské námestie, osadenie nových lavičiek, rozmiestnenie protiparkovacích zábran, a pod.

Som proti zahusťovaniu Petržalky, o čom som Vás presvedčila zamedzením výstavby obytného domu, ktorý mal stáť na rozhraní ulíc Poloreckého a Mamateyovej. V tejto práci chcem s Vašou dôverou pokračovať aj naďalej.

 

 

 Autor: Petrzalcan | 02.11.2018 | zobrazené: 483 x |


Podobné články

• V sobotu vyrazte na Noc múzeí a galérií (17.05.2019)
• Začínajú MS v hokeji a doprava bude vyťažená (10.05.2019)
• Požiar Notre Dame ľudí zjednotí no obnova nebude jednoduchá (17.04.2019)
• Sad Janka Kráľa, výstavba na Topoľčianskej i rozvojová os Petržalky boli témami zastupiteľstva (26.03.2019)
• Pozvánka na petržalské miestne zastupiteľstvo (24.03.2019)

Komentáre