Dnes je: nedeľa 26.01.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Sviatok Obrátenia Pavla, nazývaný aj dňom superpranostík.

Konečne zrevitalizujú zanedbaný pozemok.

V posledných rokoch dostávajú investori povinnosť zrevitalizovať svoje okolie a vysadiť novú zeleň. Takúto skúsenosť už v Petržalke máme s projektom Vodotiky na Bosákovej a Šustekovej ulici, či v projekte Petržalky city.

 

Preto obyvatelia Bosákovej ulice s nevôľou sledovali okolie projektu Fuxton na Bosákovej ulici. Investor okrem vybudovania parkovacích plôch a úprav nad parkovacím domov nevykonal žiadne výsadby a úpravy okolia, naopak, obyvatelia sa sťažovali na parkovanie áut z Fuxtonu na iných plochách.

 

 

„Áno, opakovane sa ma pýtali obyvatelia Bosákovej a Mlynarovičovej, ktoré sú v okolí novozniknutej stavby Fuxton. Najväčším problémom bolo parkovanie áut z Fuxtonu na spevnených plochách mimo areálu Fuxton. Veľmi nebzepočným bolo vychádzanie áut z týchto plôch priamo do križovatky na Bosákovej, čo bolo extrémne nebezpečné. Tieto plochy v minulosti slúžili na bicyklovanie a korčuľovanie ľuďmi z okolia. No plochy boli poškodené pri výstavbe budovy a následne na nich odstavovali autá zrejme ľudia z Fuxtonu. Nekúpili si parkovacie miesta a pritom plochy na parkovanie zívajú prázdnotou.  Všetci sme vedeli, že tento pozemok mal byť zrevitalizovaný investorom, ale dlho sa nič nedialo, “ povedala nám poslankyňa Petržalky Iveta Plšeková, ktorá v okolí býva.

 

V posledných augustových dňoch začala developerská spoločnosť JTRE s odstraňovaním pôvodných asfaltových plôch. Nasledovať bude výstavba nových chodníkov v smere k zastávke električky a k obchodnému domu Albero. Plochu čaká obnova trávnika a výsadba 23 stromov. Pribudnúť by mal Ľaliovník tulipánokvetý,  kvetinový záhon, lavičky, smetné koše, stojany na bicykle i nové verejné osvetlenie. Revitalizácia mestského pozemku okrem iného zabráni nekontrolovanému parkovaniu.

Revitalizácia by mala byť dokončená v priebehu 3 mesiacov.Autor: Petrzalcan | 01.09.2019 | zobrazené: 530 x |


Podobné články

• Nakupujte v IKEA? Tak zbystrite pozornosť! (22.01.2020)
• Na hraniciach sa štrajkuje (13.01.2020)
• Vzniká obchodný dom TPD (12.01.2020)
• Zachránil dieťatko v Petržalke (03.01.2020)
• Čo by ste o kŕmení vtákov mali vedieť (28.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(5)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(10)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(3)


spolu 18 hlasov
/