Dnes je: piatok 18.09.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes polooblačno, zrána chladnejšie, ale denné maximum 19 stupňov celzia

Labute i Magio pláž

Každú jar privádzali labute na svet svoje mladé. Na Chorvátskom ramene mali svoje hniezda aj 4 páry labutí. Každý rok ich bolo 6-10. Tento rok sa mláďatá vyliahli len jedinému páru.

 

Mnohí Petržalčania si ale všimli, že labutí na Chorvátskom ramene ubudlo. O to väčšia radosť je z mláďat, ktoré sa vyliahli len tento víkend v blízkosti Petržalka city.

Preto by sme chceli všetkých Petržalčanov požiadať o to, aby sa k hniezdu nepribližovali a nevyrušovali rodinku. Zároveň platí, že ľudská strava nie je vhodná pre labute! Najmä nie pečivo!

Labuť v tomto hniezde sedela na 7 vajíčkach. Zatiaľ sa vyliahli 3 malé labutiatka.

Ďalšou novinkou nie len pre Petržalčanov je vytvorenie konceptu podobného Magio pláži na Tyršovom nábreží.

 

 

Mesto prenajala bez výberového konania celú plochu bývalého parkoviska firme  Institute of Promotion, ktorá prevádzkovala tiež Magio pláž.

 

Hovorkyňa magistrátu sa na otázku Bratislavských novín, či nebolo nutné vyberať z viacerých záujemcov, vyjadrila takto:  „Keďže na jar 2020 sme všetci čelili situácii v súvislosti so šírením Covid 19, mesto nezvažovalo v neistých podmienkach pre verejné podujatia či stravovacie zariadenia vyhlasovať súťaž na prenájom plochy za týmto účelom. Mesto obdržalo jedinú žiadosť o súhlas so zaujatím verejného priestranstva za účelom vybudovania mestskej pláže na ploche na Tyršovom nábreží. Žiadosť posúdili jednotlivé odborné oddelenia. Mesto doposiaľ nebolo akýmkoľvek iným spôsobom kontaktované inou spoločnosťou alebo organizáciou so zámerom realizovať pláž na Tyršovom nábreží.  Mesto ako majiteľ a správca dotknutých pozemkov prijíma a spracováva žiadosti na súhlas so zaujatím verejného priestranstva v takom poradí, v akom prichádzajú. Zaujatie verejného priestranstva sa týka užívania plochy po dobu, ktorá nepresahuje jeden rok. Forma súhlasu so zaujatím verejného priestranstva je v súčasnej neistej epidemiologickej situácii vhodná aj z dôvodu, že v prípade zavedenia prísnejších protiepidemiologických opatrení je možné zaujatie verejného priestranstva zrušiť (pri nájomnej zmluve to môže byť menej flexibilné, promptné),“  vysvetlila Rajčanová. 

 

Zdroj: Bratislavské noviny

foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 10.06.2020 | zobrazené: 441 x |


Podobné články

• Európsky týždeň mobility aj napriek covidu (17.09.2020)
• Príďte v sobotu do Gerulaty (11.09.2020)
• Mestské kúpaliská (31.07.2020)
• Pláž nemá povolenie (28.06.2020)
• Upratovanie brehov Dunaja (24.06.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(93)

2
(24)

3
(26)

4
(33)

5
(56)


spolu 232 hlasov
/