Dnes je: pondelok 18.02.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes si pripomíname Výzvu na zákaz klonovania ľudí

Majstrovský šampionát bude v lete na Slovensku

Slovensko bude hostiť Majstrovstvá Európy basketbalistov do 18 rokov.  Od29. júla – do 6. augusta sa Bratislava a Piešťany stanú centrom európskeho mládežníckeho basketbalu. Slovenskí fanúšikovia tak budú mať možnosť spoznať budúce hviezdy spod košov.

 

 

 „Sme radi, že šampionát bude v týchto dvoch mestách. Aj keď ide o turnaj do 18 rokov, netreba zabúdať, že sú to majstrovstvá Európy, to znamená, že k nám príde celá kontinentálna špička. Obe mestá môžu z tohto šampionátu vyťažiť. Skúsenosti totiž hovoria, že ak sa účastníkom šampionátov v niektorej krajine páči, nie raz sa tam potom vrátia napríklad aj ako turisti,” povedal dnes na tlačovej konferencii v Primaciálnom paláci prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Pavel Bagin.

 

Prípravy na šampionát sú v plnom prúde už pol roka. Veľký podiel na nich má aj hlavné mesto. „Verím, že toto medzinárodné športové podujatie v basketbale bude významnou udalosťou ako pre mladých športovcov, tak aj pre fanúšikov tohto obľúbeného športu, ktorí si nenechajú ujsť zápasy najlepších tímov a jednotlivcov Európy v rámci šampionátu,” povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý si po tlačovke vyskúšal streľbu na kôš na improvizovanom inhrisku pred Primaciálnym palácom.

 

Na turnaji sa očakáva asi  400 účastníkov, ktorých budú sprevádzať organizačné štáby, tréneri, ale aj skauti a novinári. To prináša na Slovensko aj z pohľadu cestovného ruchu návštevníkov, ktorých treba ubytovať, nasýtiť a komplexne sa o nich postarať.

 

Podujatie má dvoch ambasádorov,  Radoslava Rančíka - sedemnásobného a zároveň úradujúceho víťaza ankety o najlepšieho basketbalistu roka pod Tatrami, navyše s majstrovským titulom spolu s  bratislavským Interom a druhým absádorom je známy moderátor Matej „Saifa“ Cifra.

 

Ako dnes povedal Rado Rančík:  „Podpora mládeže ako takej je veľmi dôležitá. Som tu pre to, aby som chlapcom pomohol, ak budem mať od trénera tú možnosť. Či už sa s nimi porozprávať, namotivovať ich či poskytnúť radu. Budeme sa spolu s organizátormi snažiť prezentovať toto podujatie čo najlepšie. Je úžasné, že sa podarilo dostať takúto akciu na Slovensko. Robíme všetci maximum najmä pre našich mladých chalanov, ktorí budú reprezentovať Slovensko.” 

 

 „Chalanom úprimne fandím a je super, že sa môžu na vrcholnom podujatí predstaviť doma na Slovensku. Stal som sa ambasádorom šampionátu, čo je pre mňa niečo ako byť cheerleaderka v nohaviciach. Takže, chlapci, držím palce, makajte, nech ukážeme celej Európe, že máme šikovných basketbalistov,” komentoval svoju účasť na šampionáte typicky s humorom Cifra.

 

Dejiskami šampionátu budú bratislavská Hant aréna a piešťanská Diplomat aréna. Na Považí sa odohrajú základné skupiny A a B, v hlavnom meste privítajú C- a D-skupinu, v ktorej figuruje aj domáca reprezentácia. Nasledovať budú osemfinálové súboje medzi tímami z rôznych skupín, ktoré sa odohrajú opäť v Bratislave (A1-B4,

 

Šampionát vyvrcholí finálovým duelom v nedeľu 6. augusta o 20.15 h. Oproti predchádzajúcim ME tejto vekovej kategórie sa formát zmenil, doteraz do vyraďovacej časti o medaily postupovali iba prvé dva tímy z každej zo štyroch skupín.

 

zdroj: SITA

foto: ilustračné

 Autor: Petrzalcan | 30.05.2017 | zobrazené: 556 x |


Podobné články

• Petržalka v pohybe (11.12.2018)
• Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy (01.12.2018)
• Deň otvorených dverí v hokejovej akadémii (21.11.2018)
• V Petržalke pribudlo ihrisko (06.11.2018)
• Športové kluby, podajte žiadosť! (11.10.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Využívate MHD v Bratislave?

Áno, každý deň
(62)

Áno, ale nie každý deň
(12)

Len občas
(27)

Nie, chodím autom
(23)


spolu 124 hlasov
/