Dnes je: štvrtok 19.04.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes o 17.hod otvorenie výstavy v Justiho sieni Primaciálneho paláca

Mal to byť najväčší tender

Mala to byť najväčšia súťaž, ktorú mesto za posledné 4 roky robilo a je to najväčšia blamáž. Verejné obstarávanie na prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave je najväčší projekt obnovy infraštruktúry za posledné roky, priznáva aj mesto.

 

Verejné obstarávanie hlavné mesto riadne vyhlásilo ešte v máji 2017. Mesto tvrdí, že  celý proces prebiehal transparentne a striktne podľa zákona o verejnom obstarávaní. V priebehu tendra však došlo, nie zo strany hlavného mesta, k závažnému porušeniu pravidiel, ktoré môžu mať za následok spochybnenie celej súťaže. Z tohto dôvodu hlavné mesto včera tender zrušilo. Pre mnohých prekvapivo, pre iných nie. Najmä nie pre tých, ktorí podali na UVO pripomienky z tendru. Zdá sa, že na ďalšom mestskom zastupiteľstve bude musieť primátor poslancom vysvelľovať nie len výsleky kontroly zimnej údržby, ale aj tento “zmarený” tender.

 

O verejné osvetlenie sa dlhé roky v Bratislave stará spoločnosť Siemens. Pôvodná, viac ako 30krát dodatkovaná zmluva s touto spoločnosťou uplynula koncom roka 2016. Verejné obstarávanie na prevádzkovateľa verejného osvetlenia bolo vyhlásené v máji 2017 a celý proces prebiehal transparentne a striktne podľa zákona o verejnom obstarávaní.

„V priebehu súťaže však bohužiaľ došlo k závažnému porušeniu pravidiel. A chcem vám povedať, že toto porušenie pravidiel nebolo na strane hlavného mesta. Táto závažná chyba mohla spochybniť celú súťaž ako takú a to nechceme. Preto sme sa rozhodli súťaž zrušiť a do vestníka verejného obstarávania sme včera odoslali oznámenie o zrušení verejného obstarávania na verejné osvetlenie,“ uviedol primátor.

 

Každý úkon vo verejnom obstarávaní, vrátane zrušenia súťaže, má svoj zákonný proces. Hlavné mesto počká na ukončenie tohto zákonného procesu a urobí kroky, aby mesto v obstarávaní osvetlenia v Bratislave pokračovalo.

 

Hlavné mesto v súčasnosti zabezpečuje prevádzku verejného osvetlenia na základe dočasnej zmluvy s doterajším dodávateľom služby, spoločnosťou Siemens. Dočasná zmluva pokrýva preklenovacie obdobie do vybrania nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave.

 Autor: Petrzalcan | 17.03.2018 | zobrazené: 153 x |


Podobné články

• Bratislavské mestské dni budú plné života (17.04.2018)
• Včerajší výjazd primátora v Petržalke (12.04.2018)
• Potkany v meste (10.04.2018)
• Trnavské mýto vstupuje do poslednej fázy rekonštrukcie (05.04.2018)
• V Bratislave pocestujete už aj RegioJetom (27.03.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Festival svetla 2016

ANKETA

Súhlasíte so zavedením parkovacej politiky v Bratislave ?

áno, parkovanie nie je ľudské právo, bude menej áut
(82)

skôr áno, nesmie ale byť vysoká cena
(21)

nie, som proti, chcem parkovať zadarmo
(35)

neviem, nemám názor
(19)


spolu 157 hlasov
/