Dnes je: štvrtok 13.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc. Petržalka sa dnes prebudila do mrazivého rána.

Mal to byť najväčší tender

Mala to byť najväčšia súťaž, ktorú mesto za posledné 4 roky robilo a je to najväčšia blamáž. Verejné obstarávanie na prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave je najväčší projekt obnovy infraštruktúry za posledné roky, priznáva aj mesto.

 

Verejné obstarávanie hlavné mesto riadne vyhlásilo ešte v máji 2017. Mesto tvrdí, že  celý proces prebiehal transparentne a striktne podľa zákona o verejnom obstarávaní. V priebehu tendra však došlo, nie zo strany hlavného mesta, k závažnému porušeniu pravidiel, ktoré môžu mať za následok spochybnenie celej súťaže. Z tohto dôvodu hlavné mesto včera tender zrušilo. Pre mnohých prekvapivo, pre iných nie. Najmä nie pre tých, ktorí podali na UVO pripomienky z tendru. Zdá sa, že na ďalšom mestskom zastupiteľstve bude musieť primátor poslancom vysvelľovať nie len výsleky kontroly zimnej údržby, ale aj tento “zmarený” tender.

 

O verejné osvetlenie sa dlhé roky v Bratislave stará spoločnosť Siemens. Pôvodná, viac ako 30krát dodatkovaná zmluva s touto spoločnosťou uplynula koncom roka 2016. Verejné obstarávanie na prevádzkovateľa verejného osvetlenia bolo vyhlásené v máji 2017 a celý proces prebiehal transparentne a striktne podľa zákona o verejnom obstarávaní.

„V priebehu súťaže však bohužiaľ došlo k závažnému porušeniu pravidiel. A chcem vám povedať, že toto porušenie pravidiel nebolo na strane hlavného mesta. Táto závažná chyba mohla spochybniť celú súťaž ako takú a to nechceme. Preto sme sa rozhodli súťaž zrušiť a do vestníka verejného obstarávania sme včera odoslali oznámenie o zrušení verejného obstarávania na verejné osvetlenie,“ uviedol primátor.

 

Každý úkon vo verejnom obstarávaní, vrátane zrušenia súťaže, má svoj zákonný proces. Hlavné mesto počká na ukončenie tohto zákonného procesu a urobí kroky, aby mesto v obstarávaní osvetlenia v Bratislave pokračovalo.

 

Hlavné mesto v súčasnosti zabezpečuje prevádzku verejného osvetlenia na základe dočasnej zmluvy s doterajším dodávateľom služby, spoločnosťou Siemens. Dočasná zmluva pokrýva preklenovacie obdobie do vybrania nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave.

 Autor: Petrzalcan | 17.03.2018 | zobrazené: 297 x |


Podobné články

• MIkuláš i zmena na poste starostu (05.12.2018)
• Od budúceho týždňa bude mať Petržalka nového starostu i poslancov (30.11.2018)
• Zvládne Bratislava prvé sneženie? (27.11.2018)
• Reštaurovanie najstaršej fontány v Bratislave (26.11.2018)
• Petržalka bola ocenená za kvalitu (24.11.2018)

Komentáre