Dnes je: pondelok 20.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň klinických experimentov (pokusov)

Martin chce bojovať s bariérami

V obvode číslo 3 kandiduje aj Martin Dait. Poznáte ho možno ako človeka, ktorý napriek hendikepu, žije aktívnym životom, športuje a má vždy priateľské slovo pre každého. Prečo kandiduje a čo by chcel presadzovať?

 

Volám sa Martin Dait a mám 38 rokov. Od roku 1995 som na invalidnom vozíku. Časť svojho života, najmä ako človek bez hendikepu, som prežil v Petržalke, kam som sa pred niekoľkými rokmi vrátil žiť.

Mám veľmi milých a ústretových susedov, čo v dnešnej dobe nie je samozrejmosťou. Vzhľadom na svoj aktívny prístup k životu a na osvetu, ktorú vôkol seba šírim, som sa rozhodol kandidovať na miestneho poslanca. Mojou prioritou je venovať sa otázke bezbariérovosti, zamedziť drobným omylom, ktoré majú obrovské následky pre život nielen hendikepovaných ľudí. Zmapoval som niekoľko stovák priechodov pre chodcov v okolí svojho bydliska (ulice Starohájska, Romanova, Dudova, Hrobáková, Ambroseho...)a zistil som, že stav je katastrofálny, ba priam alarmujúci. Taktiež chodníky v zlom stave sú dosť častým javom a spôsobujú vrásky nielen hendikepovaným ľuďom, ale i matkám s kočíkmi, deťom na rôznych odrážadlách, či seniorom. Ľudia si ponadávajú, prípadne tadiaľ už viackrát nejdú, ale nič viac sa nezmení.

 

 

Všetci chceme, aby sa nám žilo krajšie, jednoduchšie a plnohodnotnejšie. Všetci chceme, aby v našom okolí boli bezpečné priechody i chodníky, ktoré nepredstavujú pre nikoho problém.

Mojim snom je, aby sa všetci ľudia, bez rozdielu, dostali bez ťažkostí na úrady, do obchodu, na rôzne spoločenské udalosti.

Taktiež mi nie je ľahostajná otázka psíčkarov, pretože v Petržalke žije naozaj veľké množstvo psov. Ja sám mám asistenčného psa, čiže mám povedomie aj o tejto problematike. Chcem, aby sa pre túto skupinu ľudí a psov robilo v Petržalke viac.

Čo sa týka mojich profesijných skúseností – pracoval som ako menežér na rôznych pozíciách, v rôznych odvetviach, organizoval som a stále participujem na organizovaní rôznych podujatí. Riadil som kolektívy zamestnancov, pôsobím ako dobrovoľník v rôznych občianskych združeniach.

 

O Váš hlas sa budem uchádzať ako kandidát na miestneho poslanca za volebný obvod číslo 3. Moje volebné číslo je taktiež 3. A pevne verím, že nám všetkým prinesie šťastie a zvýšenie kvality života v Petržalke.Autor: Petrzalcan | 19.10.2018 | zobrazené: 427 x |


Podobné články

• V sobotu vyrazte na Noc múzeí a galérií (17.05.2019)
• Začínajú MS v hokeji a doprava bude vyťažená (10.05.2019)
• Požiar Notre Dame ľudí zjednotí no obnova nebude jednoduchá (17.04.2019)
• Sad Janka Kráľa, výstavba na Topoľčianskej i rozvojová os Petržalky boli témami zastupiteľstva (26.03.2019)
• Pozvánka na petržalské miestne zastupiteľstvo (24.03.2019)

Komentáre