Dnes je: utorok 18.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
18.februára 1752 sa v Prešporku narodil jeden z najznámejších výrobcov huslí v Uhorsku JOHANN GEORG LEEB.

Mesto ide nakúpiť autá za 700 tisíc eur

Magistrát hlavného mesta Bratislavy spolu s mestským podnikom OLO ( Odvoz a likvidácia odpadu) plánujú  nakúpiť motorové vozidlá za vyše 700-tisíc eur bez DPH.

 

Informáciu priniesli médiá ešte minulý týždeň hneď potom, čo poslanci mesta schválili navýšenie daní z nehnuteľností pre obyvateľov aj podnikateľov. Informáciu nezverejnilo mesto Bratislava, ale zistili ju médiá na základe informácií z Vestníka Úradu pre verejné obstarávanie. Predmetom zákazky má byť celkovo  osobných vozidiel a šesť viacúčelových dodávok. Informáciu už prinieslo na stránkach aj mesto, kde ako dôvod nákupu je uvedená : „zastaranosť existujúceho vozidlového parku, ale aj zabezpečenie áut potrebných pre činnosť novovybudovaného mestského komunálneho podniku a mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a. s.. Pri nastavovaní súťaže sme využili viacero opatrení, ktoré vo výsledku môžu priniesť výraznú úsporu.“ Konštatuje sa na stránke mesta Bratislavy.


Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 15. januára 2020 do 11:00hod, čo je termín, do ktorého zarátať aj Vianoce a dovolenky začiatkom roka.  Zákazka je rozdelená na viacero častí. V prvej časti chce mesto s podnikom OLO kúpiť 20 osobných automobilov nižšej triedy s hybridným pohonom za takmer 260-tisíc eur.

V druhej časti päť osobných automobilov strednej triedy s hybridným pohonom za vyše 91-tisíc eur.

Tretia časť zákazky sa týka nákupu troch osobných automobilov SUV 4x4 s hybridným pohonom za vyše 80-tisíc eur, štvrtá časť sa týka nákupu šiestich viacúčelových dodávok za takmer 140-tisíc eur.

V piatej časti zákazky chcú kúpiť tri osobné automobily 4x4 limuzína za takmer 105-tisíc eur a v poslednej časti zákazky chcú kúpiť jeden osobný automobil SUV 4x4 za takmer 30-tisíc eur.

 

V čase tlaku mesta na majiteľov osobných áut, vyhlasovania projektov na ochranu klímy a zvyšovania daní i iných poplatkov ( napr. plánovanie zvýšenie poplatkov za sociálne služby o 50%) je toto podivný nákup v réžii mesta.Autor: Petrzalcan | 18.12.2019 | zobrazené: 305 x |


Podobné články

• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)
• Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana (01.02.2020)
• Kaštieľ a sýpka v Čunove sa začnú rekonštruovať (21.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(36)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(33)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(23)


spolu 92 hlasov
/