Dnes je: pondelok 25.03.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Deň zápasu za ľudské práva

Mesto opravuje cesty a chodníky

V rámci skvalitňovania dopravy v hlavnom meste pokračujú aj počas letných mesiacov práce na oprave ciest v Bratislave. 10. augusta mesto začalo s opravou komunikácií na Uzbeckej ulici a Bratislavskej ulici. 

V pondelok 7. augusta sa tiež začalo aj s dvojfázovou opravou Lamačskej cesty smerom von z mesta, ktorá by mala byť ukončená v polovici augusta. Práce na oprave ciest a komunikácií v Bratislave prebiehajú podľa harmonogramu prác a mali by byť ukončené koncom novembra v závislosti od poveternostných podmienok.

„Hlavné mesto začalo v polovici júla s opravami ciest vo Vrakuni a k opraveným cestám na Hradskej a Podunajskej ulici tak pribudnú tento mesiac aj ďalšie zrekonštruované cesty z celkových 27 km ciest, ktoré plánujeme opraviť tento rok,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Pri oprave komunikácie na Bratislavskej ulici pôjde o opravu cesty v celkovej dĺžke cca 429 m (cca 3 000 m2 komunikácie) v úseku od križovatky s ul. Československých tankistov po čerpaciu stanicu Slovnaft pri štandardnej šírke jazdného pruhu 3,5 m. Na Uzbeckej ulici sa bude opravovať 199-metrový úsek cesty (cca 3400 m2 komunikácie) od Železničnej ulice po BILLU. Oprava oboch komunikácií bude spočívať v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu, pričom premávka bude usmernená prenosným dopravným značením v zmysle prerokovaného a odsúhlaseného projektu organizácie dopravy. Predpokladané ukončenie prác v zmysle povolení  je plánované na 14.8.2017.

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch pôjde pri oprave Lamačskej cesty o dvojfázovú opravu komunikácie. V prvej etape sa opraví ľavý jazdný pruh  od betónového povrchu križovatky po ľavé odbočenie na Dúbravskú cestu v dĺžke cca 400 m. Oprava vozovky od zastávky MHD Patrónka v smere centrum v dĺžke cca 100 m sa uskutoční v rámci druhej etapy. Predpokladané ukončenie prác v zmysle povolení  je plánované na 20.8.2017.

Pokiaľ ide o opravy chodníkov, koncom júla sa začal opravovať chodník na Šintavskej ulici v Petržalke v dĺžke 520 m od zastávky MHD Šintavská po Budatínsku. Oprava chodníka by mala byť ukončená do konca augusta. Oprava komunikácie pre chodcov spočíva v odstránení pôvodnej asfaltovej vrstvy  a položení nového asfaltového krytu. Taktiež zahŕňa doplnenie slepeckej dlažby na zastávke MHD Holíčska, ako aj predĺženie nástupiska o cca 10 m.

Súčasne prebiehajú opravy zastávok MHD, a to na Námestí F. Liszta, Patrónke, Brnianskej ulici. V rámci opravy zastávok MHD sa začne od pondelka 14. augusta aj s prácami na zastávke MHD Valašská, kde sa bude upravovať povrch asfaltovej vozovky a pokladať nový betónový kryt s plánovaným termínom ukončenia v septembri 2017.

Od apríla 2017 hlavné mesto už opravilo cesty Rožňavská, Hradská, Prievozská, Tomášikova, Podunajská, Krajná, Detvianska, Dopravná, Nadjazd Vajnory, Osloboditeľská, Pri mlyne, Karloveská, Repašského, Panónska, Bratská v rozsahu 60 000 m2. Súčasťou opravy povrchu vozovky na Vajnorskom nadjazde bolo aj vybudovanie úplne novej cyklotrasy, ktorá tam doposiaľ nebola.

Momentálne prebieha oprava komunikácií Lamačská cesta, Uzbecká  a Bratislavská  ulica.  Pokiaľ ide o chodníky, doposiaľ bolo opravených cca 3000 m2 chodníkov, ako napr. na Rožňavskej, Podunajskej, Repašského. Do konca prázdnin je ešte v pláne oprava chodníka na Ulici 29. augusta, na Námestí SNP, na Špitálskej ulici, ako aj oprava nástupišťa pod Mostom SNP.

Hlavné mesto má v správe miestne komunikácie I. a II. triedy v celkovej dĺžke 449 km (4,38 milióna m2) vrátane inžinierskych objektov, t j. 295 km chodníkov, 249 zastávok MHD, 257 ník, 1 228 priechodov pre chodcov, 101 mostov, 175 križovatiek, 28 lávok pre peších a 24 podchodov, ako aj štátne cesty II. a III. triedy a nájazdy na štátne cesty. Celkovo sa v tomto roku opraví 27 km ciest, 9 km chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD. Mesto na tieto opravy vyčlenilo 6 miliónov eur  z vlastných finančných zdrojovAutor: Petrzalcan | 15.08.2017 | zobrazené: 773 x |


Podobné články

• Pozvánka na petržalské miestne zastupiteľstvo (24.03.2019)
• Prezidentské voľby v Petržalke budú zmenené (12.03.2019)
• Na Slovensku sa predstavia najlepší hokejisti sveta (06.02.2019)
• Dnes je Svetový deň mokradí (02.02.2019)
• Vallo so starostami o doprave (30.01.2019)

Komentáre