Dnes je: štvrtok 19.07.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Veľa hríbov v júli sýpky nenaplní.

Mesto opravuje cesty a chodníky

V rámci skvalitňovania dopravy v hlavnom meste pokračujú aj počas letných mesiacov práce na oprave ciest v Bratislave. 10. augusta mesto začalo s opravou komunikácií na Uzbeckej ulici a Bratislavskej ulici. 

V pondelok 7. augusta sa tiež začalo aj s dvojfázovou opravou Lamačskej cesty smerom von z mesta, ktorá by mala byť ukončená v polovici augusta. Práce na oprave ciest a komunikácií v Bratislave prebiehajú podľa harmonogramu prác a mali by byť ukončené koncom novembra v závislosti od poveternostných podmienok.

„Hlavné mesto začalo v polovici júla s opravami ciest vo Vrakuni a k opraveným cestám na Hradskej a Podunajskej ulici tak pribudnú tento mesiac aj ďalšie zrekonštruované cesty z celkových 27 km ciest, ktoré plánujeme opraviť tento rok,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Pri oprave komunikácie na Bratislavskej ulici pôjde o opravu cesty v celkovej dĺžke cca 429 m (cca 3 000 m2 komunikácie) v úseku od križovatky s ul. Československých tankistov po čerpaciu stanicu Slovnaft pri štandardnej šírke jazdného pruhu 3,5 m. Na Uzbeckej ulici sa bude opravovať 199-metrový úsek cesty (cca 3400 m2 komunikácie) od Železničnej ulice po BILLU. Oprava oboch komunikácií bude spočívať v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu, pričom premávka bude usmernená prenosným dopravným značením v zmysle prerokovaného a odsúhlaseného projektu organizácie dopravy. Predpokladané ukončenie prác v zmysle povolení  je plánované na 14.8.2017.

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch pôjde pri oprave Lamačskej cesty o dvojfázovú opravu komunikácie. V prvej etape sa opraví ľavý jazdný pruh  od betónového povrchu križovatky po ľavé odbočenie na Dúbravskú cestu v dĺžke cca 400 m. Oprava vozovky od zastávky MHD Patrónka v smere centrum v dĺžke cca 100 m sa uskutoční v rámci druhej etapy. Predpokladané ukončenie prác v zmysle povolení  je plánované na 20.8.2017.

Pokiaľ ide o opravy chodníkov, koncom júla sa začal opravovať chodník na Šintavskej ulici v Petržalke v dĺžke 520 m od zastávky MHD Šintavská po Budatínsku. Oprava chodníka by mala byť ukončená do konca augusta. Oprava komunikácie pre chodcov spočíva v odstránení pôvodnej asfaltovej vrstvy  a položení nového asfaltového krytu. Taktiež zahŕňa doplnenie slepeckej dlažby na zastávke MHD Holíčska, ako aj predĺženie nástupiska o cca 10 m.

Súčasne prebiehajú opravy zastávok MHD, a to na Námestí F. Liszta, Patrónke, Brnianskej ulici. V rámci opravy zastávok MHD sa začne od pondelka 14. augusta aj s prácami na zastávke MHD Valašská, kde sa bude upravovať povrch asfaltovej vozovky a pokladať nový betónový kryt s plánovaným termínom ukončenia v septembri 2017.

Od apríla 2017 hlavné mesto už opravilo cesty Rožňavská, Hradská, Prievozská, Tomášikova, Podunajská, Krajná, Detvianska, Dopravná, Nadjazd Vajnory, Osloboditeľská, Pri mlyne, Karloveská, Repašského, Panónska, Bratská v rozsahu 60 000 m2. Súčasťou opravy povrchu vozovky na Vajnorskom nadjazde bolo aj vybudovanie úplne novej cyklotrasy, ktorá tam doposiaľ nebola.

Momentálne prebieha oprava komunikácií Lamačská cesta, Uzbecká  a Bratislavská  ulica.  Pokiaľ ide o chodníky, doposiaľ bolo opravených cca 3000 m2 chodníkov, ako napr. na Rožňavskej, Podunajskej, Repašského. Do konca prázdnin je ešte v pláne oprava chodníka na Ulici 29. augusta, na Námestí SNP, na Špitálskej ulici, ako aj oprava nástupišťa pod Mostom SNP.

Hlavné mesto má v správe miestne komunikácie I. a II. triedy v celkovej dĺžke 449 km (4,38 milióna m2) vrátane inžinierskych objektov, t j. 295 km chodníkov, 249 zastávok MHD, 257 ník, 1 228 priechodov pre chodcov, 101 mostov, 175 križovatiek, 28 lávok pre peších a 24 podchodov, ako aj štátne cesty II. a III. triedy a nájazdy na štátne cesty. Celkovo sa v tomto roku opraví 27 km ciest, 9 km chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD. Mesto na tieto opravy vyčlenilo 6 miliónov eur  z vlastných finančných zdrojovAutor: Petrzalcan | 15.08.2017 | zobrazené: 500 x |


Podobné články

• Spoločnosť OLO hľadá do svojich radov vodičov zberných vozidiel (03.07.2018)
• Parky sú moja prirorita (19.06.2018)
• Otvorili prvú časť Centrálneho parku (10.06.2018)
• Čo by mal občan o fungovaní samosprávy vedieť (08.06.2018)
• OZ Presadíme pozýva (04.05.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Obliehanie Bratislavy Napoleonom 2017

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post primátora Bratislavy?

Ivo Nesrovnal
(20)

Matúš Vallo
(16)

Václav Mika
(21)

Ján Mrva
(6)

Caroline Lišková
(8)

Imrich Béreš
(3)

zatiaľ nevidím dobrého kandidáta
(13)

nepôjdem voliť
(10)

vyberám si spomedzi týchto kandidátov, ale ešte neviem
(18)


spolu 115 hlasov
/