Dnes je: pondelok 13.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes si pripomíname výročie vzniku 310. stíhacej perute

Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana

Proces povoľovania a realizácie stavieb je v súčasnosti veľmi komplikovaný, upravený mnohými predpismi a mnohí obyvatelia nášho mesta sa v ňom môžu cítiť stratení. Preto mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana.

 

Stal sa ním Jaroslav Pavlovič, ktorý v oblasti územného rozvoja pôsobí už 37 rokov, z toho 20 rokov v riadiacich funkciách. Pôsobil napríklad v mestskej časti Staré Mesto, či v Karlovej Vsi, v Žiline, či Pezinku. Je autorom viacerých publikácií a manuálov a akceptovaným odborníkom vo svojom odbore. Jaroslav Pavlovič zároveň aktívne pôsobí aj v občianskej spoločnosti a v roku 2008 prevzal za Pezinčanov vôbec prvé ocenenie Biela vrana za boj proti skládke odpadov v Pezinku, ako jedna z ústredných postáv pezinskej iniciatívy „Skládka nepatrí do mesta“.

 

Úlohou ombudsmana je pomôcť obyvateľom porozumieť povoľovacím procesom a vysvetliť ich práva, pokiaľ sa cítia byť výstavbou dotknutí.

 

Na ombudsmana sa môžete obrátiť v nasledovných prípadoch:

Poradenstvo pri problémoch s čiernymi stavbami., podnety na porušovanie územného plánu, pochybnosti o správnom postupe orgánov, ktoré o výstavbe rozhodujú či né prípady, kedy sa cítite byť dotknutí výstavbou v meste.

 

Na čo NEslúži pozícia stavebného ombudsmana?

Na poskytovanie konzultácií ohľadom postupu vo vlastných stavebných zámeroch občanov. V takýchto prípadoch odporúčame kontaktovať príslušný stavebný úrad. Na území hlavného mesta vykonávajú činnosť stavebných úradov jednotlivé mestské časti.

 

Stavebný ombudsman:

Poskytuje občanom poradenstvo pri ochrane verejných záujmov dotknutých výstavbou na území mesta, aby sa lepšie orientovali v kompetenciách a postupoch úradov a aktuálnej legislatíve.

Chráni záujmy mesta ako orgánu územného plánovania a účastníka konaní v prípade osobitne významných stavieb, tak aby bol dodržiavaný územný plán.

 

Ako môžete kontaktovať stavebného ombudsmana:

Každý pondelok od 9:30 do 12:30 a stredu od 13:00 do 15:00 poskytuje stavebný ombudsman konzultácie bez nutnosti rezervácie termínu v priestoroch Kancelárie prvého kontaktu a podateľne, Primaciálne námestie 1, budova Novej radnice.

V utorok doobeda a štvrtok po celý deň je možné rezervovať si konkrétny termín prostredníctvom kalendára na webstránke hlavného mesta https://ombudsman.bratislava.sk/.

Zdroj: magistrát hlavného mesta BratislavyNotice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 01.02.2020 | zobrazené: 273 x |


Podobné články

• Rekonštrukcia pobočky (09.07.2020)
• Bratislava má projekt bývania pre seniorov a rodiny bez domova (05.07.2020)
• Druhá etapa električky (03.07.2020)
• Pozvánka na miestne zastupiteľstvo (22.06.2020)
• Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách (20.06.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno
/