Dnes je: nedeľa 12.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes si pripomíname výročie vzniku 310. stíhacej perute

Mestská časť spôsobila absolútny chaos na Dudovej a Bradáčovej

Parkovisko pred základnou školou na Dudovej ulici je dlhoročný problém rodičov a detí školy. Úpravu a zabezpečenie bezpečnosti vstupu detí ráno do školy navrhli do rozpočtu mestskej časti poslanci Klubu Mladej Petržalky a nezaradených poslancov.

 

K tomuto problému spísali rodičia aj petíciou, ktorá ale nebola mestskou časťou prijatá ako petícia, lebo vraj nespĺňala kritériá petície. Napriek tomu mestská časť zriadila komisiu, ktorá mala navrhnúť, ako problém vyriešiť.

„Pred prázdninami komisia zasadla a prijala krátkodobé riešenie i návrh dlhodobejšej úpravy“, povedala nám Iveta Plšeková, ktorá tento problém navrhla zaradiť ako prioritu za poslanecký klub. Krátkodobé riešenie malo byť vyriešené počas prázdnin. A to tak, aby deti mali oddelený priestor pri príchode do školy a nedochádzalo k stretu s vozidlami. Miestny úrad mal zakúpiť zábradlia, ktorými by priestor pre deti bol oddelený.

No úrad toto nevykonal. Minulý týždeň, počas Týždňa mobility, zo dňa na deň čakalo rodičov ZŠ Dudova i obyvateľov Bradáčovej veľké prekvapenie. Celé parkovisko  je zahradené kvetináčmi a Bradáčova s Dudovou je zjednosmernená. Označená len prenosným zariadením, bez upozornenia širokej verejnosti. Vznikol aj pre nikoho nevyužitý cyklistický chodník.

Odrazu sa rodičia nemali ako dostať autami ku škole a obyvatelia Dudovej a Bradáčovej nemali kam zaparkovať svoje autá. Zhoršila sa zároveň situácia s parkovaním pred susednou školu kam sa presunula väčšina áut. Opatrenie malo byť len dočasné, počas Týždňa mobility, no dnes bolo všetko bez zmeny a bez jediného vysvetlenia.

 

„Skrášlenie priestoru pred školou je chálichodné, ale čo tak informovať verejnosť o komplikáciach a chaose sposobenom nezmyselým vytvorením cyklotrasy a s tým spojeným zjednosmernením Dudovej a Bradáčovej ul. Čo tak poučiť rodičov žiakov, aby sa držali myšlienky týždňa mobilty a nešaškovali svojimi autami pred školou. Oni jediní ohrozujú žiakov ZŠ. Ešte raz ďakujem za nezmyselné zťažené naživanie!“ Napísal jeden z obyvateľov na FB stránku Petržalky.

A úrad odpovedal: „Dobrý deň, máme informáciu, že dnes značenie zmizne. KDI malo dnes viac práce s odznačovaním, pretože riešili situáciu aj v meste, kde bol včera pochod.“

Pridal sa aj ďalší občan: „..by som si pozrel ten počet cyklistov ktorí tu cyklotrasu využili od včera večer do dnes rána. Hlavne že parkovacie miesta stále chýbajú a celý večer bolo vidno svetlá ako autá krúžia a hľadajú miesto.. Táto akcia fakt že NEVYŠLA.“

 

Akcia mala v nedeľu skončiť, no ulice boli zjednosmernené aj dnes. Obyvatelia reagovali:

 

„....16 hodin pondelok, tabule stale stoja.. takto neschopne zmanazovanu akciu som fakt este nezazil...“

Obyvatelia ulíc, ktorí prišli o parkovacie miesto si nedávali servítky pred ústa: „Vy si uvedomujete, že ste zobrali priestor asi pre 100 áut? Bez konštruktívneho riešenia? Návrh parkovať pri dostihovej dráhe je asi také logické, ako vytvorenie jednosmerky na frekventovanej ulici. Kde mame zaparkovať auta? Platíme dane do mesta, mam trvalý pobyt, mame doma jedno auto, vysvetli mi to niekto? Nezmyselne obchádzať tri ulice aby som sa dostal domov? Mate štatistiku ohľadne cyklistov v okolí? Koľko ich tade prejde? Či to je nutné? Opravte radšej chodníky, dokončite nezačaté a potom robte obmedzenia, ale konštruktívne.“

 

Spokojní nie sú ani rodiča, ktorí iniciovali petíciu za riešenie bezpečného príchodu detí do školy, lebo sa ku škole nevedeli dostať, mnohí nechávali autá pred Dostihovou dráhou a tak deti odvádzali ku škole.

Problematiku budeme naďalej sledovať.


FotogalériaNotice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 23.09.2019 | zobrazené: 1614 x |


Podobné články

• Rekonštrukcia pobočky (09.07.2020)
• Bratislava má projekt bývania pre seniorov a rodiny bez domova (05.07.2020)
• Druhá etapa električky (03.07.2020)
• Pozvánka na miestne zastupiteľstvo (22.06.2020)
• Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách (20.06.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri
/