Dnes je: nedeľa 23.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň sesterstva

Mestská polícia hľadá nových kolegov

Bratislava má dlhodobo nedostatok mestských policajtov. Preto Mestská polícia v Bratislave spustila v týchto dňoch náborovú kampaň. Počet policajtov je roky nízky, čo znemožňuje plniť všetky funkcie mestskej polície naplno.

 

Dnes má Mestská polícia v Bratislave približne 250 policajtov, no potrebných je ešte raz toľko. S týmto problémom sa trápili aj predošlí primátori a vedenie mestskej polície. Nepomohlo zvýšenie platu, ani investície do zlepšenia pracovných podmienok a vybavenia polície.

No nové vedenie Mestskej polície Bratislava to chce skúsiť opäť. Informoval o tom náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš.

 

 

"Aký je rozdiel v tom, keď si sa na policajta hral a keď ním budeš? V meste budeme mať naozajstný poriadok.“ To má byť slogan, ktorým chce mestská polícia osloviť uchádzačov. Mesto ide do reklamnej kampane.

 

Všetky informácie nájdu uchádzači na www.budpolicajt.sk. Náčelník polície chce prilákať aspoň 50 nových policajtov. Chápe však, že byť mestským policajtom nie je tak atraktívne ako kedysi. Problémy s nedostatkom policajtov má aj štátna polícia, kde sú podmienky lepšie a výhody výsluhového dôchodku.

 

Podľa náčelníka sú platy policajtov podhodnotené. Je však pravdou, že mladí majú dnes vysoké nároky na platové podmienky, chcú hneď zarábať  "veľké" peniaze.

 

Základnými podmienkami pre uchádzačov o povolanie mestského policajta v Bratislave je vek minimálne 21 rokov, dosiahnuté minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou, bezúhonnosť, zdravotná, telesná a duševná spôsobilosť či znalosť úradného jazyka slovom i písmom. Minimálna mzda je 900 eur, ale policajte majú aj iné benefity.

Novým mestským policajtom chce mesto ponúknuť  13. či 14. plat a náborový príspevok, no i príspevok na bývanie.Autor: Petrzalcan | 15.10.2019 | zobrazené: 482 x |


Podobné články

• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)
• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)
• Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana (01.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(37)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(30)


spolu 106 hlasov
/