Dnes je: nedeľa 05.04.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Kvetná nedeľa

Mohol by to byť pilotný projekt v Petržalke

V Bratislave je najviac psov na Slovensku. Prirodzene. Mnohí milovníci psíkov chcú mať doma miláčika a niekedy aj dvoch.

To však prináša so sebou povinnosť platiť daň za psa a potom zbierať po svojom miláčikovi exkrementy a ukladať do košov na to určených.

 

No problém ocikávania stĺpov verejného osvetlenia, fasád domov či dokonca kolies áut tu stále je. Mnoho psov znamená aj veľa močenia na trávniky. Minulý rok si iste pamätáme vysokú nepokosenú trávu v Petržalke, kde majitelia nevideli na veľkých psov, nie je na malých. Zbieranie exkrementov v tak vysokej tráve bolo ilúziou. No a potom, keď sa tráva kosila, prach z vyschnutých exkrementov kosačky zvírili do ovzdušia.

 

Na všetky tieto, ale aj iné ťažkosti myslí Eco dog toiet. Je to patent slovenského pôvodu ( z Bardejova) a Petržalke bol opakovane ponúknutý. Najprv úradu, kde sa rokovalo vyše roka. Naposledy poslancom v Komisii životného prostredia a verejného poriadku.

Iba dve poslankyne, Elena Pätoprstá a Iveta Plšeková prejavili záujem o umiestnenie týchto eko záchodov pre psov v Petržalke. Iveta Plšeková už dokonca bola na obhliadke lokalít, kde by toalety boli umiestnené.

 

„Áno, ja som túto ponuka privítala a určite by som chcela, aby sme tento rok aspoň v 1 lokalite osadili 7 stojísk, rok ich využívali a potom vyhodnotili ich efektivitu,“ povedala nám poslankyňa Iveta Plšeková.

Podľa nej už má ponuku v štádiu rozpracovanosti a čoskoro ju chce predložiť na miestny úrad, aby to zrealizoval ako poslanecký návrh aj z rozpočtu.

 

A v čom je Eco dog toilet revolučná? Chráni pred dopadom exkrementov na životné prostredie a následne filtruje choroboplodné zárodky. Eco dog toilet je revolučné riešenie, ktoré rieši prevenciu a komplexné znečistenia spôsobené psími exkrementami. Feromóny, ktoré sa zo STANICE postupe uvoľňujú, pôsobia na psíkov upokojujúco. Eco dog toilet STANICA podporuje preznačkovanie ich teritória. Psíci si vytvárajú návyk a vyhľadávajú tieto stanice. Pri adaptačnom procese majiteľ svojho psíka pri vykonávaní potreby podporuje pritiahnutím vôdzky a po vykonaní potreby ho pochváli, prípadne aj odmení. Samozrejme je dôležitá aj správna inštalácia STANÍC, aby vždy boli v blízkosti potreby psíkov a tiež aby nerušili „nepsíčkarov“, ale napomáhali všetkým občanom. Tak ako aj my si musíme na určité veci a pravidlá v živote zvykať a prispôsobiť sa, podobne sú na tom aj psíci, ktorí sa stali súčasťou nášho života. STANICE nám svojím filtračným systémom a vytvorenou protihodnotou za dane zo psíkov prinášajú čistejší, zdravší a krajší svet pre nás všetkých.

Podobné psie toalety už sú v rôznych mestách Slovenska a v Bratislave vo Vrakuni.

 

Prevádzkovateľ staníc poskytuje k zariadeniam aj kompletný servis, teda rieši poškodenia toaliet či pravidelnú výmenu zmesi a pravidelné odvážanie exkrementov z košov ( 2x týždnne).

 

 

zdroj: ECO DOG TOILETAutor: Petrzalcan | 15.02.2020 | zobrazené: 466 x |


Podobné články

• Nešťastná udalosť v Petržalke (30.03.2020)
• Otvoria sa nové obchody (28.03.2020)
• Kúsok Japonska v Petržalke (27.03.2020)
• Nové opatrenia vlády (24.03.2020)
• Na trhu už nenakúpite (17.03.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(22)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(10)

Nie, nedodržiavam
(14)


spolu 46 hlasov
/