Dnes je: utorok 19.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Od dnes začína na Slovensku plošné testovanie, ktoré potrdá až do 26.1.2021

Na Vyšehradskej už v novom

Knižnica v Petržalke patrí medzi veľmi obľúbené knižnice v Bratislave.  Pobočky sídlia rovnomerne v celej Petržalke a sú dostupné verejnosti v každej jej lokalite. Knižničný fond tvorí dnes cez 230 000 titulov a ročne je dopĺňaný a aktualizovaný v priemere o 6 000 titulov. Každoročne poskytuje knižnica svojím čitateľom a návštevníkom priemerne 60 druhov periodík. Okrem kníh ponúkame požičiavanie e-kníh a elektronických čítačiek. Výpožičné služby sú plne automatizované, na všetkých pobočkách je dostupný verejný internet a wifi zóny. Petržalská knižnica nezabúda ani na revitalizáciu a modernizáciu priestorov tak, aby spĺňali podmienky na moderné a kvalitné prostredie.

 

Tak sa stalo aj tento raz, miestna knižnica v júni zrekonštruovala pobočku  na Vyšehradskej ulici, pre detských aj dospelých čitateľov. Krstnou mamou sa stala spisovateľka, Petržalčanka, Dana Hlavatá, ktorá pobočku knižnice obdarovala aj svojimi knižkami.

 

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zrekonštruovať ďalšiu z pobočiek našej knižnice. Pobočka na Vyšehradskej ulici bola pôvodne určená pre dospelých. Dnes v nej majú svoj priestor aj detskí čitatelia, a to je dôležité, lebo deti by sme mali viesť k čítaniu už od malička. Veď chceme, aby nám vyrastala vzdelaná mládež,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

Rekonštrukciu finančne v plnom rozsahu financovala mestská časť vo výške 29 000 €. Časť kancelárskeho vybavenia, elektroniky, didaktických pomôcok a dennej miestnosti pre knihovníčku a úpravu vchodu s prístupom pre znevýhodnených návštevníkov hradila z vlastného rozpočtu knižnica.

 

Rozsah rekonštrukcie predstavoval dispozičné riešenie, kompletnú revitalizáciu, opravy alebo výmeny stropov, bočných stien, elektroinštalácií s východiskovou revíznou správou, podláh so špeciálnou krytinou pre vyššiu záťaž, vybavenie novým knihovníckym mobiliárom s prihliadnutím na detskú zónu a čitárenský malý sektor, výmeny sanity a úpravy sociálnych priestorov a dennej miestnosti knihovníkov. Súčasťou rekonštrukcie bola výmena starej vchodovej mreže a doriešenie vstupu pre znevýhodnených čitateľov alebo kočíky či vozíky (nábeh a bočné madlá).

 

Pobočka bude slúžiť najmenším aj seniorom, poskytne oddych pri knihách, relax pri časopisoch a dennej tlači, vytvorí ponuku pre najmenších na zábavu aj poučenie, umožní mládeži a dospelým používať výpožičné absenčné a prezenčné služby, verejný inertnet, wifi sieť a získavať ďalšie užitočné informácie, čím skvalitní svoje okolie a obohatí spoločenské vyžitie okolitej komunity.

 Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 02.07.2018 | zobrazené: 884 x |


Podobné články

• Štedrovečerné tradície (24.12.2020)
• Zvyky a tradície opriadli Luciu veľkým tajomstvom (13.12.2020)
• Mestská knižnica oslavuje výročie (03.10.2020)
• Podpora kultúry v hlavnom meste (07.07.2020)
• Zajtra nás potešia Funny Fellows (07.05.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(23)

skôr áno ako nie
(13)

skôr bude horší
(10)

bude rovnaký ako rok predošlý
(11)


spolu 57 hlasov
/