Dnes je: nedeľa 19.08.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
V Čunove cez víkend prebiehajú Majstrovstvá Európy juniorov a mládeže do 23 rokov vo vodnom slalome a freestyle

Najväčšia rekonštrukcia podchodu v Bratislave

Chodíte cez Trnavské Mýto, alebo ste cez neho prechádzalo v posledných týždňoch? Tak isto viete, že mesto realizuje najväčšiu prestavbu tohto podchodu v jeho histórii.

 

Práce sú  v plnom prúde a pokračujú podľa plánu. Doteraz sa v podchode realizovali práce na odstránení hliníkového podhľadu a stropnej tepelnej izolácie v celom rozsahu vybudovanie koridorov pre peších a v súčasnosti prebiehajú interiérové asanačné práce. Od 1. decembra začali práce, ktoré si z hľadiska bezpečnosti vyžadovali dočasné uzavretie dvoch vstupov do podchodu. Ide o vstup do podchodu Nová Tržnica a električkové nástupište č. 1. Alternatívne trasy budú vedené na povrchu Trnavského mýta. Dočasné obmedzenia sú naplánované do marca 2018.

 

Obmedzenia sú potrebné najmä z hľadiska bezpečnosti chodcov, užívateľov podchodu a stavebných pracovníkov. Alternatívne trasy budú vedené na povrchu nasledovne:

§  Vstup do podchodu Nová Tržnica bude uzatvorený =  obchádzková trasa bude viesť po Šancovej ulici  k priechodu pre chodcov pri Novej Tržnici v smere na Kukučínovú ulicu. Následne bude potrebné prejsť na druhú stranu a po chodníku až ku vstupu do podchodu Istropolis

 

§  Električkové nástupište č.1 bude uzatvorené = obchádzková trasa bude viesť náhradným priechodom na nástupište č.2


V okolí podchodu budú inštalované informačné tabule, ktoré budú verejnosť navigovať na obchádzkové trasy. Je dôležité, aby verejnosť dodržiavala tieto obchádzkové trasy nakoľko sú navrhnuté v súlade s bezpečnostnými opatreniami a v súlade s pravidlami cestnej premávky.

Aktuálne prebiehajú práce:

§  asanácia verejných toaliet – sanita, obklad stien, dlažba,

§  demontáž vnútorných obkladov stien podchodu,

§  lokálna demontáž dlažby v časti budúcich nájomných jednotiek,

§  asanácia technických priestorov v technologickom zázemí podchodu

 

Hlavné mesto s cieľom komplexnejšej revitalizácie priestoru Trnavského mýta aktuálne opravuje povrchy chodníkov od Levickej ulice po križovatku Trnavské mýto a v oblasti pri východe z podchodu Trnavská/Vajnorská, ako súčasť celého projektu podchodu Trnavského mýta. Práce by mali byť ukončené približne do polovice decembra.

Dobrou správou je, že mesto už zakúpilo nové eskalátory do poschodu, budú sa postupne s pokračujúcou prestavbou inštalovať.

Rekonštrukciu podchodu realizuje hlavné mesto v spolupráci s developerskou firmou Immocap Group a.s. Rekonštrukcia podchodu by mala byť ukončená v lete 2018.Autor: Petrzalcan | 24.01.2018 | zobrazené: 340 x |


Podobné články

• Memorandum o ochrane lesov (18.08.2018)
• Zmeny v MHD Bratislava (16.08.2018)
• Podajte svoj nápad na mesto do Burzy nápadov (14.08.2018)
• Už ste zahlasovali za petržalské projekty? (13.08.2018)
• Petržalka na smskách (04.08.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Cintorín z 1.sv.vojny Petržalka Kopčany

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post starostu Petržalky?

Vladimír Bajan
(22)

Ľudmila Farkašovská
(26)

Oliver Kríž
(19)

Ján Hrčka
(11)

Elena Pätoprstá
(14)

Tatiana Kratochvílová
(9)

Ján Bučan
(11)

Marián Greksa
(15)

Nejdem voliť
(10)

nevyhovuje mi žiaden kandidát
(26)


spolu 163 hlasov
/