Dnes je: pondelok 28.05.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
28.mája 1955 slávnostne otvorili Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

Námestie Slobody sa postupne zmení

V máji mesto začína s prácami v rámci druhej fázy revitalizácie Námestia slobody. Tie sa budú realizovať na základe víťazného návrhu architektonickej súťaže, ktorý bol verejnosti predstavený koncom minulého roka. Do konca apríla 2018 dokončí Občianske združenie Dobré m(i)esto založené Nadáciou HB Reavis projektovú dokumentáciu. Druhá fáza revitalizácie by mala byť ukončená už v priebehu tohto leta.

 

„Dobrá správa pre Bratislavčanov je, že Námestie slobody od mája bude postupne meniť svoju tvár. Mesto spolu s investorom spúšťa sériu prác, medzi ktorými je spevnenie povrchov, údržba a obnova zelene, výstavba ihrísk pre deti a dospelých, prípravné práce k obnove fontány a ďalšie aktivity. Pevne verím, že práce aj naďalej pôjdu podľa plánu a Bratislava bude mať kvalitný verejný priestor doplnený o moderné prvky, ktoré nájdeme aj v iných európskych metropolách,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

 

 

“Dokončujeme projektovú dokumentáciu víťazného ideového návrhu revitalizácie Námestia slobody vrátane finálnej podoby fontány, ktorá sa bude riešiť v ďalších fázach. Začneme s inštaláciou automatického závlahového systému, výstavbou detského ihriska a workout športoviska pre dospelých. Ak všetko pôjde dobre, predpokladáme ukončenie realizácie druhej fázy v priebehu leta. Následne predpokladáme, že budeme môcť začať s náročnou rekonštrukciou fontány. Priebežne prebieha fundraising a chcel by som sa poďakovať firmám a inštitúciám, ktoré pomáhajú alebo prisľúbili pomoc - SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o., Hilti Slovakia spol. s r.o., ZSE, INGSTEEL, spol. s r.o., Záhrady a závlahy s.r.o a ďalším, s ktorými OZ Dobré m(i)esto momentálne komunikuje, “ uviedol Jakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

 

V rámci druhej etapy sa vybuduje automatický závlahový systém a položia sa nové trávnikové koberce. Dôležitou súčasťou je doplnenie zelene. V priebehu roka je naplánovaná výsadba desiatok stromov a pokladanie trávových kobercov. V priebehu nasledujúcich mesiacov budú esteticky upravené a spevnené chodníky a pevné plochy na námestí. Bude renovovaný existujúci mobiliár a pribudnú nové prvky. Súčasťou vynoveného Námestia slobody bude aj nové detské ihrisko a čoraz populárnejšie exteriérové fitnes workout športovisko s rôznymi prvkami na precvičenie celého tela pre dospelých. Na Námestí slobody pribudne aj pripojenie na nabíjanie elektromobilov, konkrétne v spodnej časti na parkovisku pri reštaurácii a v hornej časti na parkovisku za Ministerstvom dopravy. V spolupráci s  Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou sa opraví vodná prípojka k fontáne, ktorá je dôležitou súčasťou prípravy rekonštrukcie fontány v ďalšej fáze revitalizácie.Autor: Petrzalcan | 28.04.2018 | zobrazené: 133 x |


Podobné články

• Ďalšia novinka pre jazdenie MHD (27.05.2018)
• Mnohodetné rodiny si môžu požiadať o príspevok (14.05.2018)
• Aj grafity je súčasťou mesta (07.05.2018)
• O druhej etape električky v Petržalke (06.05.2018)
• Zbližovať starých a mladých (30.04.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

ŠK Juventa Bratislava

ANKETA

Myslíte si, že sa Bratislava mení k lepšiemu?

áno, viditeľne
(27)

skôr áno
(9)

skôr nie
(9)

určite nie
(12)


spolu 57 hlasov
/