Dnes je: piatok 06.12.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Svätý Mikuláš je patrónom detí, pekárov, námorníkov, lekárnikov aj rybárov.

Nedeľa s petržalským futbalom

FC Petržalka odštartuje nadchádzajúcu futbalovú sezónu stretnutím so Slavojom Trebišov už zajtra, v nedeľu 21. júla o 10.30 hod na domácom trávniku. V novom ročníku ho povedie tréner Jozef Dojčan.

 

V predchádzajúcej sezóne skončila Petržalka na 8. mieste.  Petržalskí diváci, ale aj funkcionári budú s napätím očakávať, ako sa bude družstvu dariť v tejto sezóne.  

Hráči majú za sebou kvalitnú prípravu. Odohrali 6 stretnutí pričom 3 boli s prvoligovými mužstvami. Podľa trénera bola príprava podľa predstáv a a počas prípravy vyskúšali hráčov, zostavy, posily, aj mládežníkov.

 

 

„Príprava prebehla podľa predstáv, prišlo niekoľko nových hráčov, skúšali sme rozostavenia, myslím si, že to, čomu sme venovali čas a energiu, splnilo svoj účel. Mužstvá v príprave mali svoju kvalitu, plány nám narušila len zrušená generálka proti Rači, ale nakoniec sme z toho vyťažili výhodu a videli sme všetkých hráčov v akcii v dvojzápase s Mostom pri Bratislave a Šaľou. Do polčasu zápas s Trnavou sme hrali slušne, potom sme sa dopustili viacerých chýb a vysoko sme prehrali. V ďalšom priebehu sme mali z pohľadu výkonov a výsledkov stúpajúcu tendenciu, dúfam, že budeme v nastavenom trende naďalej pokračovať. S prípravou sme maximálne spokojní a tešíme sa na prvé kolo,“ povedal na margo uplynulého obdobia tréner Jozef Dojčan.

 

Kapitán Juraj Piroska„Prvé zápasy sme hrali proti prvoligistom, samozrejme, kvalitu sme cítili, ale zvládli sme ich, až na zápas s Trnavou, výborne. Bolo to ovplyvnené viacerými faktormi, napriek tomu sme aj proti tomuto súperovi odohrali dobrý zápas. V ďalšom priebehu prípravy mužstvo v zápasoch stále menej inkasovalo, góly v sieti súperov pribúdali. Prišlo šesť nových hráčov a traja dorastenci, nebolo to ľahké obdobie pre nich, ani pre nás, ale už sme na vlne, na ktorej sme chceli byť a tešíme sa na štart ligy.“

 

Na poste generálneho manažéra FC Petržalky skončil po 5 rokoch  Andrej Kalina. Práve  on stál ako generálny manažér pri vzniku nového kádra petržalského futbalového klubu a jeho novej vízie. Z 5. ligy sa tromi postupmi v priebehu troch rokov prepracoval petržalský futbal až do druhej najvyššej domácej súťaže a vrátil sa na mapu slovenského futbalu.Autor: Petrzalcan | 20.07.2019 | zobrazené: 288 x |


Podobné články

• Rodičia ostali na letisku, na majstrovstvá Európy ich nevpustili (16.10.2019)
• Škola korčuľovania v Petržalke (16.09.2019)
• Juventa ponúka šport i tanec pre šikovné deti (05.09.2019)
• Čo bráni, aby v Petržalke vyrástli športoviská? (02.07.2019)
• Dlh Slovana je problémom pre mesto (27.02.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(58)

2
(27)

3
(41)

4
(57)

5
(59)


spolu 242 hlasov
/