Dnes je: piatok 01.07.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes skončil školský rok 2021/22 a deti dostali vysvedčenia. Žaláme im aj učiteľom pekné prázdniny.

Nová bežecká dráha

Starý bežecký ovál v areáli petržalskej Základnej školy Dudova je minulosťou. Nahradil ho moderný bežecký ovál s tartanovým povrchom.

Atletické dráhy sú ideálnym miestom na praktizovanie rôznych druhov športu, obzvlášť v letnom období, kedy väčšina ľudí uprednostňuje pohyb na čerstvom vzduchu. Pri rozhodovaní o umiestnení tartanových dráh v mestskej časti majú prioritne prednosť školy zamerané na oblasť športu, najmä atletiku. Prvý bežecký ovál bol realizovaný v areáli ZŠ Tupolevova, ktorá si vybudovala meno práve vďaka silnému atletickému krúžku.

 

V júni 2018 pribudla v Petržalke druhá tartanová dráha v areáli ZŠ Nobelovo námestie. Najnovšie realizovala mestská časť tretí bežecký ovál, a to na ZŠ Dudova, vďaka ktorej budú mať žiaci aj obyvatelia vyšší komfort pri behu, chôdzi a ďalších športových aktivitách.

Pôvodný atletický ovál v areáli ZŠ Dudova bol z dôvodu náročnej údržby dlhodobo neudržiavaný, v dôsledku čoho zarástol trávou. Vďaka novému tartanovému povrchu bude starostlivosť o dráhu a jej okolie jednoduchšia.

 

„Stavebné práce pri rekonštrukcii bežeckého oválu pozostávali z odstránenia existujúcej škvarovej vrstvy dráhy vrátane obrubníkov; vymerania dráhy, keďže nová je menšia  a následnej inštalácie moderného povrchu na báze polyuretánu,” opisuje priebeh stavebných prác Miloš Holán z referátu investičných činností miestneho úradu.

 

„Polyuretán je materiál s dlhšou životnosťou. Takisto je nenáročný na údržbu, odolný voči poškodeniu atletickou obuvou a okrem toho umožňuje komfortný a bezpečný pohyb, pretože nezaťažuje pohybový aparát športovcov,” dodáva Holán.

Rekonštrukcia bežeckého oválu začala v júni tohto roka a potrvala do polovice augusta. Celková cena prác sa vyšplhala na sumu viac ako 117-tisíc eur.

 

V rámci inštalácie novej dráhy boli najprv odstránené pôvodné podkladové vrstvy terénu a navezený štrk na odvod vody, ktorú zabezpečia zabudované drenážne rúry.

Na spevnené štrkové vrstvy sa naliala asfaltová hmota, na ktorú sa potom umiestnil polyuretánový povrch. Vo finálnej fáze bol nastriekaný oranžovou farbou a pribudli na ňom biele čiary vytyčujúce jednotlivé dráhy.

 

Mestská časť aj na jeho okolie, v ktorom momentálne pracuje na vybudovaní závlahového systému vo vlastnej réžii. Ten bude dôležitý najmä na pravidelné zavlažovanie okolitej novo vysiatej trávy. Schody pri doskočisku nahradil oporný múr, ktorý zabráni zosuvu pôdy.

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 21.08.2021 | zobrazené: 852 x |


Podobné články

• Svetové preteky na petržalskej strane Dunaja (19.05.2022)
• Juventa má ďalší úspech (20.02.2022)
• Športovisko na Hrobákovej (17.10.2021)
• PumpPark otvorený (29.07.2021)
• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(151)

Skôr nie
(74)

Určite nie
(117)

O 50% lepší
(116)


spolu 458 hlasov
/