Dnes je: štvrtok 19.07.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Veľa hríbov v júli sýpky nenaplní.

Nová budúca škôlka v Petržalke

O objekte na Vyšehradskej sme už niekoľko krát písali. Ide o budovu  bývalej MŠ na Vyšehradskej 17, ktorá roky chátrala. Mestská časť Bratislava – Petržalka získala od vlády SR 400-tisíc €, z ktorých je asi 40-tisíc určených na vybavenie interiéru škôlky.

 

S rekonštrukciou samotnej budovy začala spoločnosť SOAR, s.r.o. (víťaz verejnej súťaže) vo februári 2017 a dnes je už budova pripravená na to, aby sa začala od januára zariaďovať potrebným nábytkom a ostatným vybavením. 

Ostáva ešte zrekonštruovať okolité chodníky, oplotenie, potom začnú so sadovými  úpravami a vybavením ihriska.

Ako sa píše v tlačovom vyhlásení mestskej časti, počas rekonštrukcie sa kompletne odstránili všetky pôvodné priečky, obvodové murivo, strešný plášť, výplňové konštrukcie so zachovaním nosného skeletu. Vybudovali sa nové rozvody vykurovania, kanalizácie, vody a  elektroinštalácií. Oproti pôvodnej sa dosiahla prehľadnejšia dispozícia objektu, väčšia plocha a stavba je podstatne menej energeticky náročná. Práce išli podľa harmonogramu, problémy boli také, ako vždy pri rekonštrukciách starých budov, napr. rekonštrukcia vodovodu mimo areálu budovy.

 

Momentálne je budova temperovaná a samozrejme strážená.  „Som rád, že po rekonštrukcii bude mať Petržalka novú, modernú materskú školu, ktorá bude spĺňať vysoký energetický štandard a bude disponovať modernými technológiami. Som rád, že tento objekt, ktorý dlhé roky, keď nebol v správe mestskej časti, chátral, už nebude jazvou ale okrasou tejto časti Petržalky. Veľmi sa teším na deň, keď do týchto moderných priestorov, spĺňajúcich štandardy 21. storočia, prídu prví zo 150 škôlkarov. Okrem toho, že budú v krásnom prostredí, čaká ich aj kvalitné, moderné vzdelávanie, ktoré ich, verím, bude aj baviť. Urobíme všetko pre to, aby sem v marci nastúpili učiteľky a pripravili všetko pre budúcich škôlkarov, ktorí by sem mali prísť v septembri, “ povedal starosta Vladimír Bajan.

Zdroj: mestská časť, aj fotoAutor: Petrzalcan | 21.11.2017 | zobrazené: 399 x |


Podobné články

• Ako budú v lete fungovať petržalské škôlky (26.06.2018)
• Na Nobelku aj vedecky (26.05.2018)
• Ocenenia pre petržalských pedagógov (28.03.2018)
• Dni otvorených dverí v petržalských základných školách (07.03.2018)
• Väčší dôraz na školstvo (19.01.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post primátora Bratislavy?

Ivo Nesrovnal
(20)

Matúš Vallo
(16)

Václav Mika
(21)

Ján Mrva
(6)

Caroline Lišková
(8)

Imrich Béreš
(3)

zatiaľ nevidím dobrého kandidáta
(13)

nepôjdem voliť
(10)

vyberám si spomedzi týchto kandidátov, ale ešte neviem
(18)


spolu 115 hlasov
/