Dnes je: streda 25.04.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zasadá mestské zastupiteľstvo Bratislavy. Na programe je dokončenie predchádzajúcich zastupiteľstiev.

Nová budúca škôlka v Petržalke

O objekte na Vyšehradskej sme už niekoľko krát písali. Ide o budovu  bývalej MŠ na Vyšehradskej 17, ktorá roky chátrala. Mestská časť Bratislava – Petržalka získala od vlády SR 400-tisíc €, z ktorých je asi 40-tisíc určených na vybavenie interiéru škôlky.

 

S rekonštrukciou samotnej budovy začala spoločnosť SOAR, s.r.o. (víťaz verejnej súťaže) vo februári 2017 a dnes je už budova pripravená na to, aby sa začala od januára zariaďovať potrebným nábytkom a ostatným vybavením. 

Ostáva ešte zrekonštruovať okolité chodníky, oplotenie, potom začnú so sadovými  úpravami a vybavením ihriska.

Ako sa píše v tlačovom vyhlásení mestskej časti, počas rekonštrukcie sa kompletne odstránili všetky pôvodné priečky, obvodové murivo, strešný plášť, výplňové konštrukcie so zachovaním nosného skeletu. Vybudovali sa nové rozvody vykurovania, kanalizácie, vody a  elektroinštalácií. Oproti pôvodnej sa dosiahla prehľadnejšia dispozícia objektu, väčšia plocha a stavba je podstatne menej energeticky náročná. Práce išli podľa harmonogramu, problémy boli také, ako vždy pri rekonštrukciách starých budov, napr. rekonštrukcia vodovodu mimo areálu budovy.

 

Momentálne je budova temperovaná a samozrejme strážená.  „Som rád, že po rekonštrukcii bude mať Petržalka novú, modernú materskú školu, ktorá bude spĺňať vysoký energetický štandard a bude disponovať modernými technológiami. Som rád, že tento objekt, ktorý dlhé roky, keď nebol v správe mestskej časti, chátral, už nebude jazvou ale okrasou tejto časti Petržalky. Veľmi sa teším na deň, keď do týchto moderných priestorov, spĺňajúcich štandardy 21. storočia, prídu prví zo 150 škôlkarov. Okrem toho, že budú v krásnom prostredí, čaká ich aj kvalitné, moderné vzdelávanie, ktoré ich, verím, bude aj baviť. Urobíme všetko pre to, aby sem v marci nastúpili učiteľky a pripravili všetko pre budúcich škôlkarov, ktorí by sem mali prísť v septembri, “ povedal starosta Vladimír Bajan.

Zdroj: mestská časť, aj fotoAutor: Petrzalcan | 21.11.2017 | zobrazené: 315 x |


Podobné články

• Ocenenia pre petržalských pedagógov (28.03.2018)
• Dni otvorených dverí v petržalských základných školách (07.03.2018)
• Väčší dôraz na školstvo (19.01.2018)
• Deti sa môžu učiť dejepis priamo v Múzeu mesta Bratislavy (26.10.2017)
• Ako sú na tom stredné školy v Bratislavskom kraji? (03.10.2017)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Cintorín z 1.sv.vojny Petržalka Kopčany

ANKETA

Súhlasíte so zavedením parkovacej politiky v Bratislave ?

áno, parkovanie nie je ľudské právo, bude menej áut
(96)

skôr áno, nesmie ale byť vysoká cena
(21)

nie, som proti, chcem parkovať zadarmo
(38)

neviem, nemám názor
(20)


spolu 175 hlasov
/