Dnes je: sobota 15.05.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň rodiny

Nový developerský projekt pri Draždiaku

Projekt novej výstavby počítal aj so škôlkou, no primátor to nepovažuje za potrebné. Poslanci sú nemilo prekvapení.

V Petržalke pripravuje developer novú výstavbu v lokalite Veľkého Draždiaka. Ide o veľmi exkluzívny priestor vedľa medicínskeho zariadenia Medissimo. Ide o pozemok slúžiaci v minulosti na rekreáciu. Ešte pred 2 rokmi tu bola sezónna kaviareň i detské ihrisko.

 

Developer plánuje výstavbu polyfunkčného domu, kde okrem 55 bytov budú aj kancelárie, wellness a kaviareň.

 „Môžeme potvrdiť, že s majiteľom pozemku sme v kontakte. Budúca podoba lokality je predmetom vzájomnej komunikácie. Výsledok týchto rokovaní bude následne zverejnený príslušnou formou,“ informovala periodikum hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová. Správu prinieslo SME.

 

Projekt už odsúhlasilo hlavné mesto, udelilo mu totiž  záväzné stanovisko.

Zo schváleného stanoviska vyplýva, že projekt bude mať dva samostatné objekty. Základný bude mať jedno podzemné, štyri nadzemné a piate ustúpené podlažie. V projekte je naplánovaných 55 bytových jednotiek.

Naprojektované sú kancelárske priestory, reštaurácia či telocvičňa. V parteri objektov je naplánované sídlo správy parku, materská škola pre 36 detí, dvojica kancelárskych priestorov aj trojica zubných ambulancií.

Na ustúpenom podlaží je naplánovaná výstavba wellness centra. To má fungovať celoročne a má lákať na vnútorný bazén, sauny a vírivé vane.

Veľkým plusom projektu má byť prepojenie s vodnou plochou, bulvár  a promenáda,  umelý potok, dažďová i komunitná záhrada, oddychová lúka s ohniskom, amfiteáter, trojica detských ihrísk i pláž s mólom.

 

Komplex má obsluhovať podzemné parkovisko s kapacitou 130 áut. Ďalších 18 parkovacích miest má byť pri príjazdovej ceste na Tematínskej ulici.

Mesto projekt developera odsúhlasilo, no dalo mu pripomienky. Odporúčalo, aby v projekte pribudlo viac zariadení určených na šport a rekreáciu. Nepochopiteľne mesto žiada prehodnotil prítomnosť škôlky.

 

 „Materská škôlka nemá z hľadiska dochádzkových vzdialeností a kapacít v tomto území opodstatnenie, odporúčame predmetné priestory využiť pre funkcie športu, respektíve občiansku vybavenosť, viazanú na funkciu športu a rekreácie,“ stojí v  rozhodnutí, ktoré podpísal primátor Matúš Vallo.

 

„Nechápem to,“ povedala na danú tému bývalá viceprimátorka mesta a dnešná poslankyňa Petržalky Iveta Plšeková. „ Máme málo materských škôl a nová výstavba ešte zvyšuje potrebu nových miest v MŠ. Petržalka trpí nedostatkom miest v škôlkach niekoľko rokov a mestská časť nemá dostatok financií na zriadenie nových. Preto je názor mesta pre mňa nepochopiteľný.“ Dodáva na záver.Autor: Petrzalcan | 27.09.2020 | zobrazené: 2733 x |


Podobné články

• Poslanci opäť hlasovali za parkovaciu politiku (09.05.2021)
• Výmena piesku (25.04.2021)
• Aprílové odchody z postov (19.04.2021)
• Zber odpadu z domácností a nebezpečného odpadu (17.04.2021)
• Zajtra bude online zastupiteľstvo (12.04.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ste spokojní s čistotou v Petržalke?

áno, určite
(139)

skôr áno ako nie
(70)

skôr nie
(70)

absolútne nespokojní
(75)


spolu 354 hlasov
/