Dnes je: nedeľa 18.02.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pred 25 rokmi začala v Bratislave svoju činnosť Bratislavská medzinárodná burza.

Od pondelka bude podchod v rekonštrukcii

Už od pondelka 16.10. začne hlavné mesto v spolupráci s  firmou Immocap Group a.s. práce na rekonštrucii podchodu na Trnavskom mýte. Revitalizácia podchodu bude rozdelená na viacero etáp, pričom podchod bude po celý čas prístupný s čiastkovými obmedzeniami. Náklady, ktoré do projektu vloží Immocap sú v predpokladanej výške  2,5 mil. eur, hlavné mesto investuje 1,2 mil. eur. V lete 2018 tak po rokoch chátrania budú mať Bratislavčania moderný kultivovaný podchod na úrovni európskych metropol.

 

Dnes na tlačovej konferencii vyjadril primátor mesta Ivo Nesrovnal potešenie nad tým, že rekonštrukcia podchodu konečne začne. „ Tento priestor je veľkou výzvou nielen pre investorov, ale aj pre nové dopravné riešenia v oblasti koľajovej dopravy. Prvým dôležitým krokom je revitalizácia podchodu a nasledovať budú ďalšie úpravy na povrchu,“ povedal primátor.. 

 

Kto chodieva podchodom na Trnavskom mýte vie, že v katastrofálnom stave sú nie len steny, ale aj schodiská,  osvetlenie, neexistuje ventilácia, už roky sú nefunkčné toalety a pre vozíčkárov je podchod neprekonateľnou prekážkou.

 

V rámci projektu budú vymenené všetky eskalátory, budú dobudované výťahy tak, aby bol zabezpečený pohyb imobilných občanov, mamičiek s kočíkmi a starších spoluobčanov. V rámci revitalizácie budú kompletne zrenovované všetky vstupy do podchodu a súčasťou obnovy bude aj čiastočná renovácia električkových zastávok. Zároveň celý podchod dostane nový šat, ktorého súčasťou bude vytvorenie nových obchodných priestorov.

„Podchod bude vďaka komplexnej revitalizácii nielen tranzitným miestom, ale občania a návštevníci mesta získajú bezpečný, moderný a bezbariérový verejný priestor so službami, ako napríklad potraviny, drogéria, trafika, či kvetinárstvo a kaderníctvo. Počítame tiež s viacerými gastronomickými prevádzkami. Podchod bude chránený kamerovým systémom a 24-hodinovou bezpečnostnou službou. Sme radi, že vďaka profesionálnej spolupráci s mestom prinášame do podchodu život a príjemne strávený čas,“ povedal Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group.

 

V horizonte niekoľkých rokov prejde lokalita Trnavského mýta postupne ďalšími významnými zmenami. Aj na povrchu. Mesto podnikne aj kroky k redukcii počtu stánkov a billboardov.

Hlavné mesto sa rekonštrukciou podchodu na Trnavskom mýte začalo aktívne zaoberať v roku 2016. Najlepšou cestou sa ukázal byť dlhodobý prenájom spojený s kompletnou rekonštrukciou. Poslanci mestského zastupiteľstva rozhodli, že podchod zrekonštruuje firma Immocap Group a.s., s ktorou mesto následne podpísalo nájomnú zmluvu na 15 rokov s možnosťou opcie na ďalších 5 rokov.

 

Zdroj: hlavné mesto Bratislava


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 12.10.2017 | zobrazené: 223 x |


Podobné články

• Bratislava pokračuje v opravách ciest a chodníkov (16.02.2018)
• Navrhnite osobnosti mesta (15.02.2018)
• Mestský komunálny podnik áno či nie? (12.02.2018)
• Na Kamzík začala premávať víkendová linka (11.02.2018)
• Petržalčania, povedzte, ako si predstavujete okolie električky! (09.02.2018)

Komentáre