Dnes je: sobota 27.02.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnešná pranostika: Februárové slnko je falošné.

Opravená terasa

Havarijný stav terasy pri materskej škole na Jankolovej ulici v Petržalke je už minulosťou vďaka rekonštrukcii, ktorá vzišla zo spolupráce Mestskej časti Bratislava-Petržalka a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

 

Okrem terasy prešli obnovou aj jej oporné stĺpy, prístupová rampa a realizovala sa výstavba bočného oceľového schodiska v celkovej sume 177 739 eur.

 

Vyriešenie dlhodobo nevyhovujúceho stavu terasy pri MŠ Jankolova 8 bolo jednou z hlavných priorít mestskej časti, ktorá má materskú školu vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Cez strop terasy zatekalo a hrozilo jeho zrútenie. Havarijný stav terasy ohrozoval aj rehabilitačné zariadenie Reocentrum sídliace vo vedľajšej budove, ktorú spravuje BSK. „Som rád, že po rokovaní s Bratislavským samosprávnym krajom sa nám podarilo dohodnúť na spolufinancovaní rekonštrukcie terasy, ktorá bola v zlom technickom stave a predstavovala bezpečnostné riziko,“ skonštatoval starosta Petržalky Ján Hrčka. Rekonštrukčné práce zahŕňali aj demontáž bočnej poškodenej terasy s príjazdovou rampou.

 

„Oprava terasy pri materskej škole je príkladom dobrej spolupráce Bratislavskej župy a mestskej časti Bratislava-Petržalka. Ide o materskú školu, ktorá bola prvou dostavanou škôlkou na sídlisku Ovsište a do užívania bolo odovzdaná v roku 1978. Je teda pochopiteľné, že sa pod jej technický stav podpísal už aj zub času. Stavebné úpravy v celkovej sume za viac ako 177-tisíc eur rovným dielom financovala župa a mestská časť,“ uviedol bratislavský župan Juraj Droba.

 

Okrem rekonštrukcie terasy s rampou došlo aj k vybudovaniu úplne nového oceľového schodiska, ktoré vedie k bytu v budove spravovanej BSK. „Pevne verím, že sme rekonštrukciou terasy zvýšili komfort, no hlavne úroveň bezpečnosti pre užívateľov oboch dotknutých objektov,“ dodal Ján Hrčka, ktorý priznáva, že terasy sú všeobecným problémom Petržalky, no opravy brzdia najmä zložité majetkovo-právne vzťahy. Niektoré časti terás sú totiž vo vlastníctve mesta, ďalšie vlastnia bytové družstvá, prípadne súkromní vlastníci.Autor: Petrzalcan | 03.11.2020 | zobrazené: 331 x |


Podobné články

• Dotácie na opravy terás (22.02.2021)
• Zmena na poste námestníka primátora mesta (20.02.2021)
• Kde sa bude dať ešte otestovať (26.01.2021)
• Revitalizácia Ovsištského námestia (05.01.2021)
• Budúcnosť Námestia republiky (31.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(66)

skôr áno ako nie
(30)

skôr bude horší
(27)

bude rovnaký ako rok predošlý
(30)


spolu 153 hlasov
/