Dnes je: streda 12.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Čím skorej sa počne zima, tým skorej i prejde

Parkovisko na Antolskej musia ešte schváliť poslanci mesta

Dnešné zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava- Petržalka okrem iného rokovalo o prenájme pozemkov pre Nemocnicu sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici. Ide o pozemky pod budovou nemocnice a pozemok vedľa nemocnice, o ktorom bude vo štvrtok rozhodovať ešte mestské zastupiteľstvo Bratislavy.

 

Účelom prenájmu spomínaného vedľajšieho pozemku v majetku mesta je vybudovanie 199 bezplatných verejných parkovacích miest. Parkovacie miesta na pozemkoch hlavného mesta budú slúžiť pacientom aj zamestnancom nemocnice a mimo pracovného času aj verejnosti z okolia. Vo večerných hodinách majú byť k dispozícii najmä pre obyvateľov Petržalky. Tento projekt spolu robia nemocnica, hlavné mesto SR Bratislava i ministerstvo zdravotníctva.

Po spočiatku rozpačitej rozprave poslancov, ktorí upozorňovali na problém, ktorý už nemocnica s jedným parkoviskom má, napokon poslanci materiál schválili v počte 30 hlasov za a 2 poslanci sa zdržali.

 

Na otázky poslancov odpovedal Jozef Ráž, generálny tajomník služobného úradu Ministerstva zdravotníctva.

Návrh napokon prešiel s podmienkami: nemocnica bude priestor využívať len na parkovanie a nebude ich prenajímať ďalším subjektom. Nájom pozemkov bude na päť rokov. Petržalka tiež chce, aby okrem mesta mohla prevádzkové náklady odsúhlasiť aj mestská časť.

Pozemky by malo mestso mestská časť prenajať ministerstvu za 1€ ročne a rezort  zdravotníctva má na vybudovanie parkoviska vyčlenených 1,6 milióna eur bez DPH.

Výstavba má začať v roku 2019 a parkovať by sa mohlo od roku 2020.

 

Starosta V. Bajan verí, že mestskí poslanci materiál schvália a rovnaký názor má aj viceprimátorka MUDr.Iveta Plšeková, ktorá sa dnes na miestom zastupiteľstve tiež vyjadrila v prospech prenájmu. „ Pacienti a návštevníci nemocnice musia mať parkovanie zadarmo,“ povedala dnes na rokovaní.

 

 Autor: Petrzalcan | 25.09.2018 | zobrazené: 198 x |


Podobné články

• MIkuláš i zmena na poste starostu (05.12.2018)
• Od budúceho týždňa bude mať Petržalka nového starostu i poslancov (30.11.2018)
• Zvládne Bratislava prvé sneženie? (27.11.2018)
• Reštaurovanie najstaršej fontány v Bratislave (26.11.2018)
• Petržalka bola ocenená za kvalitu (24.11.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ste spokojní s výsledkami volieb?

Áno, maximálne
(39)

Viac menej áno
(21)

Viac nie ako áno
(22)

Nie, som sklamaný/á
(26)


spolu 108 hlasov
/