Dnes je: utorok 26.05.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Májová kvapka za dukát stoj

Päť úspešných českých predstavení v Bratislave

V bratislavskom Ateliéri Babylon dnes štartuje prvý ročník prehliadky českých divadiel Festival Divadlo CS. Od dnes až do piatku môžete v hlavnom meste vidieť české herecké hviezdy Chantal Poullain, Vilmu Cibulkovú, Annu Polívkovú, Miroslava Etzlera či v zahraničí obsadzovaného  sympatického Petra Vaněka. Aj to je jeden  z projektov pri príležitosti 100 rokov vzniku Československa.

 

Divadlo Bolka Polívky dnes zahrá privezie na prvý deň festivalu hru „Šest tanečních hodin v šesti týdnech“. Hra je hitom na svetových javiskách aj v Čechách, je strhujúcim hereckým duetom o ľudskej opustenosti a zároveň o nikdy neumierajúcej nádeji v lepšie zajtrajšky. Hlavnú úlohu Madame Lily si s láskou zahrá herečka francúzskeho pôvodu Chantal Poullain.

„Mám strašne rada slovenských divákov, sú otvorení, vrelí, inšpirujú ma. Môj pocit silnej sympatie vyplýva zrejme z toho, že Slováci sú svojim temperamentom bližší môjmu rodnému  južnému Francúzsku,“ teší sa na Slovákov Chantal Poullain.

 

Cravate club“ je názov majstrovsky napísanej situačnej komédie, ktorá sa bude hrať v utorok 10.apríla. Dvaja priatelia sú partneri vo firme. Aký kolotoč neuveriteľných situácii sa môže roztočiť vo chvíli, keď jeden priateľ z divných dôvodov nemôže prísť na oslavu okrúhlych narodenín toho druhého? Fantastická jazda, svižná, zábavná, nebezpečná. Hrajú Miroslav Etzler a Martin Pechlát.

Moderné, mladé Divadlo Letí pre bratislavský festival pripravilo provokatívnu hru s názvom „8GB tvrdýho porna“. Napriek názvu je to intímna komédia o ľuďoch, ktorí sa nevadia odhaľovať. V hre účinkuje slávna dcéra slávneho otca Anna Polívková.

„Nové technológie zrejme nahrávajú práve osamelosti. Počula som, že sa odporúča ľuďom tanec. Špeciálne chlapcom, ktorým hrozí v ére počítačov závislosť na Internete. Aby mohli mať pri tanci fyzický kontakt a zoznamovacie zručnosti,“ hovorí Anna Polívková. V komédii s ňou hrá populárny fešák Petr Vaněk, ktorý je úspešnejší v zahraničí ako doma. Je obsadzovaný pre svoju zaujímavú vizáž  v koprodukčných a zahraničných filmoch.

„Darí sa mi, vonku hrám viac, ale je potrebné mať v Anglicku alebo v USA agenta, aby ste sa dostali k lepším úlohám. Zahraničným produkciám prekáža, že herci majú veľa záväzkov v divadlách. Oni to majú inak, vykúpia si herca napríklad aj na tri mesiace, aby ho mali celý čas k dispozícii“, vysvetľuje herec Petr Vaněk.

 

Na 12.apríla je pripravené predstavenie s názvom „Gedeonův uzel“, očistný rozhovor dvoch žien, nielen o problémoch súčasnej výchovy. Emotívna hra o láske, materstve a genialite, ktorá mnohokrát môže byť príťažou. Dve vynikajúce herečky Vilma Cibulková a Kateřina Kaira Hrachovcová vedú intímny dialóg matky a učiteľky jej syna. Hra je sondou do spoločenských predsudkov a povrchných škatuliek, do ktorých sa niekedy snažíme vtesnať.

„Ako rodič som spoznala chvíle, kedy prejdete predstavami o budúcnosti svojich detí od sto percent až na samotnú nulu. Keby nebolo vtedy otvorenosti učiteľov a našej spoločnej dôvery, potom som rodičovský outsider. Neboli by sme schopní ani porozumieť, nieto pomôcť,“ tvrdí herečka Vilma Cibulková.

 

V piatok uzavrie festival České Divadlo Komediograf s komédiou s názvom „Manželství v kostce“. Súboj česko-slovenskej hereckej a na pódiu aj manželskej dvojice Zuzany Kronerovej a Oldřicha Navrátila. Stretnú sa v novej komédii, o večnom súboji mužov a žien, ktorý sa zrejme sa netýka len týchto dvoch osôb.

„Táto hra je zápasom v manželskom ringu. Česko-slovenské napätie ho určite okorení. Už sa na to teším. Ale v Prahe som práve naštudovala s excelentnými kolegyňami Evou Holubovou, Evou Salzmannovou a Zojou Oubramovou novú hru „Čaj a apokalypsa“, a verím, že aj tú privezieme na Slovensko tak, ako teraz komédiu „Manželství v kostce“,“ neskrýva radosť Zuzana Kronerová.

Divadlo CS sa predstaví od 9. do 13. apríla 2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Kompletné informácie nájdete na: www.babylonatelier.sk.  Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal na: https://www.ticketportal.sk/NEvent/DIVADLO_CS:

 

09.4. Divadlo Bolka Polívky  -  ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH

10.4. Divadelní společnost DuEt  -  CRAVATE CLUB

11.4. Divadlo Letí  -  8GB TVRDÝHO PORNA

12.4. Divadlo SpoluHra  - GEDEONŮV UZEL

13.4. Divadlo Komediograf  -  MANŽELSTVÍ V KOSTCE

Všetky predstavenia začínajú o 19.hod.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 09.04.2018 | zobrazené: 695 x |


Podobné články

• Zajtra nás potešia Funny Fellows (07.05.2020)
• Zelený štvrtok a zvyky s ním spojené (09.04.2020)
• Andersen, detská kniha a Prešporok. Čo majú spoločné? (02.04.2020)
• Divadlo cez internet (01.04.2020)
• Hľadá sa šéf (15.01.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(111)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(42)

Nie, nedodržiavam
(41)


spolu 194 hlasov
/