Dnes je: pondelok 13.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes si pripomíname výročie vzniku 310. stíhacej perute

Petícia za električku č.1 pokračuje

Od decembra zmenil Dopravný podnik mesta Bratislavy smerovanie električiek. Medzi inými, aj do Petržalky. Pôvodná linka električky č.1 už do Petržalky nechodí. Chodí len električka č.3.

Dopravný podnik je  organizáciou mesta a riadi sa objednávkami služieb od hlavného mesta. Na jar začne oprava električkovej trate v Rači a už v decembri na návrh mesta Dopravný podnik vykonal smerovanie električiek. Keďže nebude v Rači obratisko, musia chodiť do Rače obojstranné električky. Preto Dopravný podnik hl.mesta Bratislavy stiahol do Rače všetky obojsmerné električky.

Petržalčania tak nemajú priame spojenie na hlavnú železničnú stanicu, musia na Námestí SNP prestupovať, resp. prejsť z kamenného námestia na SNP, aby presadli na električku č.1, ktorá chodí na hlavnú železničnú stanicu.

 

Preto sa skupina petržalských poslancov aj neposlancov rozhodla iniciovať petíciu, aby bola linka č.1 opäť presmerovaná do Petržalky. Ešte stále ju možno podporiť na internite na nasledovnom linku: https://www.peticie.com/iadame_zachovanie_elektrikovej_linky_z_petralky_na_hlavnu_stanicu_a_spa?uv=19061685&fbclid=IwAR0sEPFIpCGfsh0qOqaPRUaS5l-AGkdIJwaKVH89XKt47omsGmklBjWHxEI

 

 

Iniciátori petície ju zdôvodňujú takto:

„....zmena trasovania linky č.1, ktorá znemožnila priame spojenie najväčšej mestskej časti s Hlavnou stanicou, priniesla cestujúcim zdržanie a komplikáciu pri cestovaní spolu s vyššími nákladmi pri ceste na Hlavnú stanicu, pretože už cestujúcemu nebude stačiť 15 minútový cestovný lístok. Väčšina cestujúcich, ktorí pri ceste na druhú stranu Dunaja používajú električku, sú už na linku č.1 zvyknutí. Najväčšia mestská časť Bratislavy je hlavným platiteľom dane z nehnuteľnosti a jej obyvatelia si zaslúžia efektívnu MHD.,“ hovoria iniciátori petície.

Zároveň podotýkajú, že oprava sa začne na jar a nebolo nutné urobiť zmenu trasovania električky č.1 už v decembri. „Ak mesto nemá dostatok nízkopodlažných električiek, po ktorých je dopyt a ktoré by mali po vynovených tratiach jazdiť, čo je najlepšie riešenie pre vynovené trate, potom je na mieste nákup nových nízkopodlažných električiek,“ dodáva Iveta Plšeková, jedna z iniciátoriek petície.Autor: Petrzalcan | 28.01.2020 | zobrazené: 470 x |


Podobné články

• Triedenie odpadu inak (02.07.2020)
• Vodné vtáky netreba kŕmiť (18.05.2020)
• Dážď a africký prach (15.05.2020)
• Navštevovali ste trhoviská? (22.04.2020)
• Horel lesík na Haanovej (21.04.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno
/