Dnes je: utorok 26.05.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Májová kvapka za dukát stoj

Petržalka bojuje proti mačkám

Mestská časť Petržalka upozorňuje na svojej stránke na nevhodnosť prikrmovania voľne žijúcich mačiek. A to aj pod hrozbou pokuty.

 

Citujeme zo stránky:

 

Obyvatelia tak zvyšujú riziko šírenia chorôb a to najmä na detských ihriskách a pieskoviskách. Prikrmované túlavé mačky sa zoskupujú a prebývajú v kríkoch, a tým ničia verejnú zeleň. Okrem hygienickej a zdravotnej hrozby, ľudia prikrmovaním zvierat spôsobujú znečistenie priestranstiev rôznymi miskami, plastovými tanierikmi, ale aj zvyškami potravy. Týmto konaním porušujú Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti o dodržiavaní čistoty a poriadku, na dodržiavanie ktorého dohliadajú okrskoví mestskí policajti. Obyvatelia sa tak vystavujú možnej pokute – fyzická osoba do výšky 165 eur a právnická osoba až do výšky 6.638 eur. ( koniec citátu)

 

Niekoľko obyvateľov, ktorí sa radi a s láskou starajú o tieto mačky občasným kŕmením, nás na to upozornilo a vyjadrilo rozhorčenie. Podľa ich slov, nie je týchto mačiek veľa. Najdôležitejšie je, aby boli sterilizované, ale o to sa samospráva podľa nich nestará. Pritom existujú neziskovky, ktoré takéto projekty samosprávam ponúkajú a riešia ich. Tak ako v rómskych osadách podporujú kastračné programy premnožených psov.

 

Ani Sloboda zvierat nevidí veľký problém s voľne žijúcimi mačkami. Chytajú škodcov, ktorých pri kontajneroch a pivničných priestoroch nie je málo. Občas im na ošetrenie ľudia donesú aj tieto mačičky, po ošetrení ich vraj ak sa dá aj sterilizujú.

 

Mačiek je v našej Petržalke určite menej než špinavých kontajnerových stojísk, špinavých priestorov pod bytovkami, nepokosených pozemkov developerov a pod. Aj tam zo zákona vyplývajú sankcie. No uplatňuje ich niekto? Preto je táto aktivita mestskej časti proti voľne žijúcim mačkám vnímaná občanmi negatívne.

 Notice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 25.07.2013 | zobrazené: 4715 x |


Podobné články

• Vysadené stromy v Petržalke (24.05.2020)
• Finančné dopady koronakrízy (23.05.2020)
• Navrhnite osobnosť Petržalky (20.05.2020)
• Parkovanie od začiatku roka nikto nekontroluje (17.05.2020)
• Nová sobášna miestnosť a poplatok za sobáš (09.05.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Dodržiavate karanténne opatrenia?

Áno, samozrejme, som doma
(111)

Áno, samozrejme, ale musím chodiť aj do práce
(42)

Nie, nedodržiavam
(41)


spolu 194 hlasov
/