Dnes je: utorok 11.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň vysielania pre deti, Medzinárodný deň hôr i Medzinárodný deň solidarity so ženami a deťmi Afriky

Petržalka bola ocenená za kvalitu

Petržalská samospráva sa chce neustále zlepšovať, zefektívňovať svoje postupy, približovať sa ku svojim obyvateľom a zjednodušovať im kontakt s úradom. Samospráva je predovšetkým o službách a ak ich chce akákoľvek organizácia neustále rozširovať a skvalitňovať, v prvom rade musí sledovať efektivitu a princípy dobrej správy.

 

Aj preto sa Petržalka ako prvá v rámci bratislavského regiónu a piata na celom Slovensku zapojila pred 6 rokmi do zavedenia systému manažérstva kvality prostredníctvom modelu CAF (Common Assessment Framework). Mestská časť vytvorila v poradí už štvrtú samohodnotiacu správu, ktorú po posúdení hodnotiteľskou komisiou vyhodnotil Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR. Ten rozhodol, že naša mestská časť sa v rámci 19. ročníka stáva víťazom Národnej ceny SR za kvalitu 2018 v kategórii C (organizácie verejného sektora).

 

20. novembra 2018 o 17.00 h., sa v Historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže, na ktorom sme nemohli chýbať ani my. Ceny víťazom odovzdával predseda Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR – Ing. Pavol Pavlis.

 

A tak sa z Petržalky, kedysi nazývanej aj „betónová džungľa“ postupne stáva príjemné prostredie pre život všetkých vekových kategórií. „Je tomu tak aj preto, že rešpektujeme prostredie v ktorom pôsobíme a máme v úcte každého človeka bez rozdielu či je to zamestnanec alebo občan so svojimi starosťami. Našim cieľom aj do budúcich rokov je, aby sme ako samospráva vytvorili z Petržalky miesto pre dobré príbehy, miesto, kam sa ľudia radi vracajú, kde je radosť bývať. Aby každý mohol povedať, že Petržalka je pre neho tým pravým miestom pre život,“ hovorí Petržalská samospráva vo svojej tlačovej správe.

 Autor: Petrzalcan | 24.11.2018 | zobrazené: 77 x |


Podobné články

• MIkuláš i zmena na poste starostu (05.12.2018)
• Od budúceho týždňa bude mať Petržalka nového starostu i poslancov (30.11.2018)
• Zvládne Bratislava prvé sneženie? (27.11.2018)
• Reštaurovanie najstaršej fontány v Bratislave (26.11.2018)
• Petržalka má jednu z najlepších web stránok spomedzi miest (19.11.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Ste spokojní s výsledkami volieb?

Áno, maximálne
(36)

Viac menej áno
(21)

Viac nie ako áno
(21)

Nie, som sklamaný/á
(26)


spolu 104 hlasov
/