Dnes je: utorok 30.11.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň rómskeho jazyka

Petržalka bude mať aj druhú vicestarostku

Druhou vicestarostkou Petržalky sa od novembra stane poslankyňa Iveta Jančoková. Starosta Ján Hrčka ju menuje namiesto Jany Hrehorovej, ktorá sa z pozície jeho druhej zástupkyne presunie na prvú. Vedenie mestskej časti tak bude opäť kompletné.

 

V polovici apríla 2021 sa z osobných dôvodov vzdala pozície prvej zástupkyne starostu mestskej časti Bratislava-Petržalka miestna poslankyňa Lýdia Ovečková.

Jančoková sa v rámci jej hlavných aktivít v petržalskom verejnom živote doteraz venovala najmä oblasti školstva, kultúry a sociálnych vecí. Avizuje, že v tejto práci bude pokračovať aj v novej výkonnej funkcii.

 

„Poslankyňou som prvé volebné obdobie a do komunálnej politiky som vstupovala s veľkými očakávaniami a chuťou posúvať veci k lepšiemu v prospech obyvateľov. Po troch rokoch vidím, že to nie je až také jednoduché, ako som si myslela, ale zároveň vidím, koľko skvelej práce sa v Petržalke robí,“ hodnotí snahu mestskej časti jej nová vicestarostka.

Dodáva, že práve preto s pokorou a veľkým odhodlaním prijala ponuku starostu Hrčku stať sa jednou z jeho zástupkýň.

„Na spoluprácu s Ivetou sa veľmi teším. Poznáme sa veľmi dobre a preto viem, že pre našu mestskú časť bude jej práca v novej funkcii veľkým prínosom. Viesť ľudí a byť im príkladom však nie je ľahké, preto jej držím palce, aby sme toto volebné obdobie aj vďaka jej pričineniu dotiahli do úspešného konca a aby sme v tom ďalšom cez poctivú a tvrdú prácu opäť spoločne získali dôveru čo najväčšieho počtu Petržalčanov,“ hovorí šéf tretej najväčšej slovenskej samosprávy.

 

„Veľmi sa teším, že do nášho tímu pribudne práve Iveta, s ktorou máme mnohé spoločné priority. Som presvedčená, že s jej skúsenosťami, zápalom a nápadmi nám pomôže dokončiť rozpracované projekty a rozbehnúť ďalšie,” uviedla už čoskoro prvá vicestarostka Petržalky.

Aj Hrehorová sa v rámci agendy zameriava najmä na oblasť školstva, inklúzie detí so špeciálnymi potrebami, projektmi v oblasti životného prostredia a športu, taktiež je pre ňu dôležitá zapájanie spolupráca s občianskymi združeniami a športovými klubmi.

Naopak, starosta Hrčka sa viac zameriava na takpovediac technickejšie veci.

„Množstvo pracovného a voľného času venuje doprave, zlepšovaniu petržalského parkovacieho systému, údržbe a jej efektívnosti alebo stavebným úpravám, napríklad v podobe rozširovania kapacít materských škôl a rekonštrukcie budov či jedální základných škôl. Náš tandem s prvou vicestarostkou tak bude správu vecí verejných v Petržalke vyvažovať ešte lepšie,” dodáva Jančoková.

 

Iveta Jančoková pôsobila niekoľko rokov v nadnárodnej korporácii, kde získala skúsenosti nielen s projektovým riadením, ale aj s prácou s ľuďmi.

Počas rodičovskej dovolenky ich zúročila napríklad v práci hlavnej koordinátorky občianskeho združenia Malíček, ktoré sa venuje pomoci rodinám s predčasne narodenými deťmi.

Ako sama tvrdí, získala tam cenné skúsenosti v zdravotnej a sociálnej oblasti, venovala sa advokácii v prospech rodín, fundraisingu, komunikácii  či projektovému riadeniu.

„Pozíciu vicestarostky prijímam so snahou pomôcť vedeniu mestskej časti zrealizovať čo najviac rozpracovaných  projektov,  investičných zámerov a koncepcií tak, aby sme si na konci volebného obdobia mohli povedať, že sme urobili naozaj maximum pre skvalitnenie života Petržalčanov,“ uzatvára nová zástupkyňa starostu.

zdroj: mestská časťAutor: Petrzalcan | 25.10.2021 | zobrazené: 373 x |


Podobné články

• Novinky z parkovania (20.10.2021)
• Online hlasovanie občanov (13.10.2021)
• Bez košov na drobný elektroodpad (08.10.2021)
• Cez deň a cez víkendy parkovanie zdarma (03.10.2021)
• Systém regulácie parkovania sa posúva na december (25.09.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(67)

Skôr nie
(36)

Určite nie
(45)

Len čiastočne
(35)


spolu 183 hlasov
/