Dnes je: štvrtok 27.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
27.februára 1872 panovník František Jozef I. podpísal živnostenský zákon, ktorý definitívne zrušil cechy, ktoré nahradili tzv. živnostenské spoločenstvá.

Pilotný parkovací systém bol spustený

Od včera je v Petržalke spustený tzv. Pilotný parkovací systém, ktorým preferuje obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti. Zaparkovať bezplatne 24 hodín, sedem dní v týždni tak budú môcť len Petržalčania zaregistrovaní v tomto systéme.

 

Výhody systému môžu Nepetržalčania využívať len po zmene trvalého pobytu, alebo  po prihlásením sa na tzv. administratívny trvalý pobyt. Ako bude Petržalka kontrolovať parkovanie Petržalčanov a Nepetržalčanov?

 

V prvej fáze budú ľuďom dávané za stierače iba upozornenia. Až po opakovaných porušeniach pravidiel parkovacieho systému pristúpi mestská polícia k nasadzovaniu papúč a pokutám. O tom ako to bude mestská polícia zvládať zatiaľ ťažko polemizovať. V každom prípade k navýšeniu počtu policajtov zatiaľ nedošlo.

 

V petržalskom parkovacom systéme je zaregistrovaných už viac ako 15.000 ľudí, čo májú byť 2/3 všetkých Petržalčanov, ktorí vlastnia auto. Mnohí ale na sociálnych sieťach upozorňujú, že napriek trvalému bydlisku majú problémy so zaregistrovaním elektronicky a musia ísť na úrad osobne. Väčšiu administratívu majú aj majitelia áut, ktoré majú registrované na firmy.

V súvislosti s parkovacou politikou začali si mnohí ľudia bývajúci podnájmoch prihlasovať trvalý pobyt v Petržalke. Každý deň podľa miestneho úradu proibudne 300 prihlásených.

 

Od piatka by malo byť možné registrovanie viacerých áut na jedného človeka, a to cez mobilnú aplikáciu. Registračný formulár totiž slúži na zaevidovanie len jedného vozidla. Následne tak budú môcť zadarmo parkovať aj ďalšie autá, avšak len do počtu päť. S obmedzením ráta celomestská parkovacia politika, ktorá má byť spustená v roku 2021.

 

Petržalka začína teda ako prvá zavádzať vlastný pilotný parkovací systém v období,  kým začne v roku 2021 platiť schválená celomestská parkovacia politika. Petržalčania by mohli parkovať bezplatne 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Obyvatelia bez trvalého pobytu v Petržalke budú môcť bezplatne parkovať len počas dňa, teda medzi 8.00 a 18.00 h a počas víkendov. V noci bude pre nich parkovanie spoplatnené sumou jedno euro za každú začatú hodinu, respektíve budú musieť parkovať mimo vyhradených parkovacích miest.

 

Pilotný parkovací systém začína najskôr v lokalite Dvory, postupne budú nabiehať ostatné lokality po vyznačení pakovacích miest.Autor: Petrzalcan | 02.11.2019 | zobrazené: 493 x |


Podobné články

• Úkolovanie mestských policajtov? (25.02.2020)
• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)
• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(43)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(40)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(31)


spolu 114 hlasov
/