Dnes je: pondelok 13.07.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes si pripomíname výročie vzniku 310. stíhacej perute

Pilotný parkovací systém bol spustený

Od včera je v Petržalke spustený tzv. Pilotný parkovací systém, ktorým preferuje obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti. Zaparkovať bezplatne 24 hodín, sedem dní v týždni tak budú môcť len Petržalčania zaregistrovaní v tomto systéme.

 

Výhody systému môžu Nepetržalčania využívať len po zmene trvalého pobytu, alebo  po prihlásením sa na tzv. administratívny trvalý pobyt. Ako bude Petržalka kontrolovať parkovanie Petržalčanov a Nepetržalčanov?

 

V prvej fáze budú ľuďom dávané za stierače iba upozornenia. Až po opakovaných porušeniach pravidiel parkovacieho systému pristúpi mestská polícia k nasadzovaniu papúč a pokutám. O tom ako to bude mestská polícia zvládať zatiaľ ťažko polemizovať. V každom prípade k navýšeniu počtu policajtov zatiaľ nedošlo.

 

V petržalskom parkovacom systéme je zaregistrovaných už viac ako 15.000 ľudí, čo májú byť 2/3 všetkých Petržalčanov, ktorí vlastnia auto. Mnohí ale na sociálnych sieťach upozorňujú, že napriek trvalému bydlisku majú problémy so zaregistrovaním elektronicky a musia ísť na úrad osobne. Väčšiu administratívu majú aj majitelia áut, ktoré majú registrované na firmy.

V súvislosti s parkovacou politikou začali si mnohí ľudia bývajúci podnájmoch prihlasovať trvalý pobyt v Petržalke. Každý deň podľa miestneho úradu proibudne 300 prihlásených.

 

Od piatka by malo byť možné registrovanie viacerých áut na jedného človeka, a to cez mobilnú aplikáciu. Registračný formulár totiž slúži na zaevidovanie len jedného vozidla. Následne tak budú môcť zadarmo parkovať aj ďalšie autá, avšak len do počtu päť. S obmedzením ráta celomestská parkovacia politika, ktorá má byť spustená v roku 2021.

 

Petržalka začína teda ako prvá zavádzať vlastný pilotný parkovací systém v období,  kým začne v roku 2021 platiť schválená celomestská parkovacia politika. Petržalčania by mohli parkovať bezplatne 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Obyvatelia bez trvalého pobytu v Petržalke budú môcť bezplatne parkovať len počas dňa, teda medzi 8.00 a 18.00 h a počas víkendov. V noci bude pre nich parkovanie spoplatnené sumou jedno euro za každú začatú hodinu, respektíve budú musieť parkovať mimo vyhradených parkovacích miest.

 

Pilotný parkovací systém začína najskôr v lokalite Dvory, postupne budú nabiehať ostatné lokality po vyznačení pakovacích miest.Notice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 02.11.2019 | zobrazené: 594 x |


Podobné články

• Rekonštrukcia pobočky (09.07.2020)
• Bratislava má projekt bývania pre seniorov a rodiny bez domova (05.07.2020)
• Druhá etapa električky (03.07.2020)
• Pozvánka na miestne zastupiteľstvo (22.06.2020)
• Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách (20.06.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri
/