Dnes je: sobota 16.10.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň bielej palice

Podľa Aliancie BRATISLAVSKÉ NOVINY klamú O STAREJ TRŽNICI !

Už dnes budú mestskí poslanci rokovať o veľmi citlivej téme. Predpokladá sa, že rokovanie budú priamo v sále, ale aj na internete sledovať tisícky občanov. V televízii Bratislava a v Bratislavských novinách sa objavili informácie, že kluby SDKÚ-DS a Smeru sú dohodnutí v prospech Aliencie Stará Tržnica. Na stránkach Aliancie sme si povšimli vyhlásenie k týmto informáciam a dovoľujeme si ich priniesť v plnom znení.

 

Nepravdivých a klamlivých informácii je hneď niekoľko:

 

1.„cit.článok“:

 

Projekt Aliancie Stará tržnica na premenu tržnice na kultúrne a komunitné centrum, pritom nie je jediný, ktorý uvažuje s využitím tohto objektu. Revitalizačný projekt vypracovali aj spoločnosti Guarant International, s.r.o., a Intercatering, s.r.o. Ich projekt počíta s revitalizáciou tržnice na kultúrno-spoločenské centrum a využívať ho najmä na rozvoj kongresovej turistiky. Na rozdiel od projektu Aliancie, ktorý nepočíta so žiadnym nájomným, konkurenčný projekt sľubuje za obdobie 15 rokov príjem pre mestský rozpočet až 750-tisíc eur!  /

 

Správne: dovolíme si uviesť presnejšie porovnanie zmluvne garantovaného výnosu pre Hlavné mesto, navrhnutého oboma subjektami:

 

pri uvažovanej dobe nájmu 10 rokov:

 

Aliancia Stará Tržnica € 1.200.000,-

 

Guarant international: € 525.000,-

 

 

 

pri uvažovanej dobe nájmu 15 rokov:

 

Aliancia Stará Tržnica:  1.800.000,-

 

Guarant international: 900.000,-

 

 

 

Tj. ponuka Aliance je jednoznačne ekonomicky výhodnejšia – a to dvojnásobne ! Nehovoriac o absolútnej absencii referencií spoločnosti Guarant Intenatianal na poli organizovania verejno-kultúrnych podujatí.

 

2.„cit.článok“:

 

Mestské zastupiteľstvo má vo štvrtok rozhodnúť o návrhu primátora na prenájom Starej tržnice za účelom realizácie projektu Mestské centrum – Stará tržnica, ktorý predložili viaceré občianske združenia .

 

správne: predkladateľom a zároveň autorom projektu je vyslovene jedno  občianske združenie – Aliancia Stará Tržnica, kroré združuje viacerých odborníkov z oblasti organizovania verejno-kultúrnych podujatí, trhov a kultúrneho managementu

 

3.„cit.článok“:

 

Mestskí poslanci majú o tomto návrhu rozhodovať aj napriek tomu, že na poslednom zasadnutí mestskej rady tento návrh nezískal podporu väčšiny prítomných členov.

 

správne: z 20 prítomných členov bolo 14 ZA -to je väčina prítomných, okrem toho Mestská rada už raz projekt hlasovaním prijala – v decembri 2012 a opätovné zaradenie do programu sme od začiatku považovali za mierne povedané -neštandartné, ak nie účelové

 

4.„cit.článok“: Primátor Milan Ftáčnik (nezávislý) sa rozhodol uprednostniť jeden projekt využitia Starej tržnice pred inými.

 

správne: do materiálu rokovania Mestského zastupiteľstva sú predložené oba projekty, poslanci sa teda s jediným „konkurenčným“ zámerom, ktorý sa za obdobie pol roka objavil mohli a stále môžu legitímne oboznámiť, spraviť si vlastný názor  tj. v hlasovaní sa slobodne rozhodnúť či projekt Aliancie podporia alebo nie

 

5.„cit.článok“: Proti netransparentnému / správne: údajne netransparentnému /prenájmu Starej tržnice sa z vedenia mesta vyslovil len námestník primátora Ján Budaj (Zmena zdola DÚ).

 

Z uvedených bodov vyplýva že redaktor píšúci pod skratkou /pol/ sa s projektom neoboznámil, alebo sa oboznámil len povrchne a už vôbec si nenaštudoval celý transparentne / na portáli sme.sk /zverejnený proces prípravy a všetkých legislatívnych krokov, ktoré projekt  Aliancie Stará Tržnica vyniesli až do finále – na rokovanie Mestského zastupiteľstva. Alebo je zverejnenie nepravdivých informácii deň pred zasadnutím rozhodujúceho mestského orgánu účelovým pokusom očierniť legitímnu občiansku iniciatívu, ktorá mestu zadarmo ponúkla riešenie desiatky rokov pretrvavájúceho problému: čo so Starou Tržnicou ?

 

Načasovanie nepravdivého článku a jeho povaha dávajú jasne najavo, že redakcia Bratislavských novín nám nechce dať šancu na obranu. Mediálne rozválcovanie legitímnej snahy občanov posunúť veci k lepšiemu je tak ďalším K.O. našemu mestu. A čo je horšie: je to K.O. pod pás, alebo ak chcete nôž v chrbte, takpovediac z vlastných radov. To sme naozaj nečakali.

 

 

Za Alianciu Stará Tržnica Gábor Bindics, Denisa Chylová, Zora Jaurová, Pavol Murín, Matúš Vallo

 

v Bratislave 06.02.2013

 

 

 Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 07.02.2013 | zobrazené: 1973 x |


Podobné články

• Ukončenie činnosti knižnice (01.07.2021)
• Novinky z Archívu mesta Bratislavy (02.05.2021)
• Dnes je Zelený štvrtok (01.04.2021)
• Štedrovečerné tradície (24.12.2020)
• Zvyky a tradície opriadli Luciu veľkým tajomstvom (13.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(14)

Skôr nie
(12)

Určite nie
(14)

Len čiastočne
(7)


spolu 47 hlasov
/