Dnes je: pondelok 18.03.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň planetárií

Pohyb na čerstvom vzduch s priateľmi a zadarmo?

Predsatavujeme ďalšiu kandidátku do miestneho zastupiteľstva v Petržalke. Jarka Gonzalez Lemus je matkou dvoch dcér, žena pracujúca na medzinárodných projektoch so skúsenosťami zo zahraničia. Ovláda niekoľko jazykov a je veľmi flexibilná. Dobré príklady zo sveta chce presadiť aj v Petržalke: 

 

Čo by ste povedali na to, keby vaše školopovinné dieťa prišlo zo školy domov, hodilo tašku do kúta a vybehlo by von na ihrisko vedľa domu, tak ako sme to kedysi robievali aj my? A možno by ste si aj vy radi zahrali so svojou partiou futbal, volejbal, basketball alebo hokejbal…

 

Volám Jarka Gonzalez Lemus. Dôvod môjho netradičného mena je prozaický - môj manžel pochádza z Čile. Som projektová a krízová manažérka. Mám dlhoročné skúsenosti s organizovaním medzinárodných konferencií. Zo svojich ciest po celom svete si prinášam mnoho inšpirácií ako by mohol vyzerať náš životný priestor.

 

 

V Petržalke žijeme aj s našimi dvoma deťmi - Amelie (6 rokov) a Charlotte (4 roky). Záleží mi na tom, ako Petržalka vyzerá, pretože tu chcem vychovať svoje dve dcérky a bola by som rada, keby tu aj ony raz vychovávali svoje deti. Petržalka je pre mňa a moju rodinu domovom a skvelým miestom na život, na ktorý nedám dopustiť a ktorý by som chcela ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva stale vylepšovať.

 

 

Ako mama dvoch malých detí a v posledných štyroch rokov aj ako členka Komisie kultúry a mládeže v Petržalke vnímam, že nám chýbajú miesta na aktívne stretávanie sa a športovanie pre staršie deti a dospievajúcu mládež. Verím, že situáciu by pomohla vyriešiť obnova školských dvorov, ktoré sú vo vlastníctve MČ Petržalka. Ako miestna poslankyňa by som chcela aktívne pracovať na ich obnove. Častokrát je potrebný najmä dobrý nápad a jeho dotiahnutie do konca. Samozrejme aj ich následné udržiavanie.

Ďalším potencionálnym priestorom sú aj zanedbaných športové plochy blízko našich domov. Viem, že dobrý nápad nie vždy vyžaduje vysoké finančné investície. Som presvedčená, že krok za krokom ich môžeme spoločne obnoviť. Nový povrch, bránky, koše, oplotenie….

 

 

Jarka Gonzalez Lemus

Chcete:

·    Hľadať riešenia?

·    Aktívny priestor pre svoje deti?

·    Niekoho, kto je otvorený dobrým nápadom?

Vyberte si mňa, č.8. Vaša Jarka s divným menomAutor: Petrzalcan | 13.10.2018 | zobrazené: 292 x |


Podobné články

• Prezidentské voľby v Petržalke budú zmenené (12.03.2019)
• Na Slovensku sa predstavia najlepší hokejisti sveta (06.02.2019)
• Dnes je Svetový deň mokradí (02.02.2019)
• Vallo so starostami o doprave (30.01.2019)
• Učiteľ, na ktorého sa nezabúda (24.01.2019)

Komentáre