Dnes je: sobota 15.05.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň rodiny

Pomoc rodičom školopovinných detí v Petržalke

Dlhé mesiace doma. Od marca až do septembra. Taká je realita a mnohým rodičov táto situácia robí nie len vrásky, ale starosť, ako zvládnuť toto dlhé obdobie.

 

Pomoc po koronakríze budú potrebovať nie len podnikatelia, ale aj rodičia. Myslí si to Klub Mladej Petržalky v miestnom zastupiteľstve. Na návrh predsedu klubu, Juraja Kríža sa návrhom na vyplnenie prázdninového obdobia zaoberali aj poslanci miestneho zastupiteľstva v utorok na svojom ostatnom rokovaní.

 

V Petržalke by sa tak mohli počas letných mesiacov organizovať letné edukačné tábory pre školopovinné deti. Cieľom je čiastočne dobehnúť zameškanú výučbu pre deti základných škôl a zároveň pomôcť rodičom.  Mnohí sa totiž nemôžu vrátiť do práce, nakoľko čerpajú PNky, OČR a dovolenky.

 

Mnohí rodičia budú mať problém vybrať sa na dovolenku. Budú chcieť pracovať a dobehnúť zameškané mesiace, aj s ohľadom na príjmy domácností. Niektorí si nebudú môcť dovoliť ani letné tábory pre deti. Toto všetko mali na mysli poslanci Klubu Mladej Petržalky pri svojom návrhu, ktorí napokon poslanci zastupiteľstva schválili.

 

Komplexný návrh má byť vypracovaný do konca mája.  Za úlohu to dostala nová prednostka miestneho úradu v spolupráci s oddelením školstva, kultúry a oddelením financií. Jeho súčasťou má byť zároveň koncepcia výchovy a vzdelávania, logistiky či stravovania. Poslanci sú si vedomí, že záujem bude možno väčší ako budú môcť zafinancovať. No aj čiastočná pomoc je lepšia než žiadna.

Juraj Kríž si myslí, že sa tak podarí vyriešiť niekoľko problémov súčasne. Problém rodičov, ktorí budú chcieť i musieť pracovať, otázku detí a vyplnenia času počas prázdnin, ako aj „zamestnania“ pracovníkov v školstve.

 

"Mali by sme byť pripravení, pokiaľ by ministerstvo školstva rozhodlo o výučbe aj v lete, aby sme mali nejaký materiál, ktorý v akejkoľvek forme počíta aj s touto eventualitou. Bude to malý príspevok v rámci obmedzených možností petržalskej samosprávy svojim obyvateľom v ťažkých časoch," hovorí Juraj Kríž.Autor: Petrzalcan | 11.05.2020 | zobrazené: 810 x |


Podobné články

• Nová cyklotrasa v Petržalke (02.01.2021)
• Občania mali záujem o kompostovisko (01.12.2020)
• Bratislavský Mestský bazár bude už tento víkend (07.10.2020)
• Spomienková akcia (26.09.2020)
• Zabavte sa v petržalskom lunaparku (23.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ste spokojní s čistotou v Petržalke?

áno, určite
(140)

skôr áno ako nie
(70)

skôr nie
(70)

absolútne nespokojní
(75)


spolu 355 hlasov
/